Hyundai, Uçan Taksi İçin İngiltere Hükümetinden Destek Alıyor

blank
Hyundai, Uçan Taksi İçin İngiltere Hükümetinden Destek Alıyor

İçerik: Hyundai, Uçan Taksi İçin İngiltere Hükümetinden Destek Alıyor

Şirketler sıfır emisyonlu araçlara göz atarken, otomobil endüstrisi sadece oldukça büyük bir değişiklik için hazırlanmakla kalmıyor, aynı zamanda birçoğu elektrikli dikey kalkış ve iniş makineleri veya eVTOL’larla gökyüzüne çıkmak istiyor. Fikir, kitlesel elektrikli araçların benimsenmesinden çok daha fazla görünse de, bu Hyundai’nin onu ciddiye almasını engellemedi ve Perşembe günü İngiltere, bunun gerçeğe dönüşmesine yardımcı olmak için devreye girdi.

Hyundai, İngiltere hükümetinin, gelecekteki eVTOL altyapısına odaklanan bir şirket olan Urban Air Port’u ülkenin Future Flight Challenge’ın galibi olarak seçtiğini söyledi. Urban Air Port zaten Hyundai’den destek alıyor, ancak şimdi her ikisi de işbirliği ve İngiltere hükümetinden 1.6 milyon dolarlık hibe alacak.

Otomobil üreticisinin Urban Air Port ile çalışması, Hyundai’nin 2028 yılına kadar kendi eVTOL’unu göklere çıkarmayı planladığı gibi geliyor. Bununla birlikte, Hyundai fütüristik uçan mekanizmalar için altyapı eksikliğinin bulunmadığını ve bunların benimsenmesi önünde büyük bir engel olmaya devam ettiğini söyledi. Bu nedenle, önümüzdeki beş yıl içinde bu sitelerin 200’ünü dünya çapında yaygınlaştırmaya odaklanan bir altyapı şirketi ile çalışmaya karar verdi.

EVTOL siteleri, hayat bulduklarında elektrikli arabalar, otobüsler ve scooter gibi diğer mobilite türleri için kesintisiz bağlantılar vaat ediyor. Hyundai ayrıca bu limanların sadece yoldaki daha az arabaya ve daha az sıkışıklığa bir çözüm açmayacağına, aynı zamanda kargo taşıyıcıları için ekonomik fırsatlar yaratacağına da inanıyor. Dahası, şirket ilk müdahale ekiplerinin bunlardan yararlanabileceğini düşünüyor çünkü sabit bir helikopter pistinden farklı olarak Urban Air Port’un yapımı mobil, acil bir durumda ve yardım durumunda ekipleri almak için başka bir yere taşınabiliyor. Hyundai’ye göre, limanlar şebekeden bağımsız çalışıyor ve sıfır emisyon üretiyor.

Bu makineler muhtemelen “uçan arabalara” yaklaştıkça yaklaşıyor, ancak sektörün gelişip gelişmediğini veya sayısız şirketin düşündüğü kadar çabuk hayata geçtiğini görmek büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Uçan Taksi İçin İngiltere Hükümetinden Destek Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör