Sinyal’in Gözleri WhatsApp’ın kullanıcı Tabanında

blank
Sinyal'in Gözleri WhatsApp'ın kullanıcı Tabanında

İçerik: Sinyal’in Gözleri WhatsApp’ın kullanıcı Tabanında


Sinyal’in Gözleri WhatsApp’ın kullanıcı Tabanında. Signal, WhatsApp’a neredeyse benzeyen 8 özellik ile geldi.
Signal, Ocak ayının ilk haftasında 3 milyondan fazla indirildi.
Çapraz platform mesajlaşma uygulaması Signal, WhatsApp’ın gizlilik sorunları ile ilgili tartışmalar olduğundan ve sonunda birçok kullanıcının Telegram ve Signal gibi uygulamalara taşınmasına neden olduğundan beri ilgi odağı oldu.

Platforma daha fazla kullanıcı getirmek için Signal’in tartışmalı mesajlaşma platformu WhatsApp’a neredeyse benzeyen yeni özellikler sunduğu bildirildi. Bu, WhatsApp’ın yeni gizlilik kuralları konusunda bir tartışmaya karışmış gibi göründüğü bir zamanda geliyor.

Hindistan’daki tahminlere göre Signal, Ocak ayının ilk haftasında 3 milyondan fazla indirme gördü. Yeni özelliklerle Signal’in gözleri WhatsApp’ın muazzam kullanıcı tabanında.

Signal’in kullanıcılar için sunduğu 8 yeni özelliğe bir göz atalım:

Özel Duvar Kağıtları: 2020’de WhatsApp, kullanıcılara farklı sohbetler için farklı duvar kağıtları seçme seçeneği sunan özel duvar kağıtları ile geldi. 2021’de, Signal’in hem Android hem de iOS kullanıcıları için benzer bir özelliği kullanıma sunması bekleniyor. Bu özellik, kullanıcıların ayrı sohbetler için ayrı duvar kağıdı ayarlamasına olanak tanıyacak ve bu da onu çok özel kılacak.

‘Hakkında’ Durumu: WhatsApp’a aşina olan kişiler, kullanıcının ‘hakkında’ durumlarını eklemelerini veya 11 seçenek – ‘Müsait’, ‘Meşgul’, ‘Okulda’, ‘Filmlerde’ arasından seçim yapmalarını isteyerek kullanıcının açıklamasını istediğini seçebilir. ‘,’ Çalışırken ‘,’ Pil bitmek üzere ‘,’ Konuşamıyorum ‘,’ Yalnızca WhatsApp ‘,’ toplantıda ‘,’ Spor salonunda ‘,’ Uyuyor ‘ve’ Yalnızca acil aramalar ‘.

Şimdi Signal, kullanıcılardan profil kısmına ‘Özgürce konuş’, ‘Şifreli’, ‘Sohbet etmek için ücretsiz’, ‘Kahve aşığı’, ‘Ara verme’, ‘Nazik ol ‘ve’ Yeni bir şey üzerinde çalışmak ‘ yazılabiliyor.

Animasyonlu Çıkartmalar: WhatsApp’ın animasyonlu çıkartma adı verilen en popüler özelliklerinden biri, kullanıcı tabanının ilgisini çekebilecek bazı ilginç etiketler bulmayı planladığı için yakında Signal’de olacak.

Yıldızlı Sohbetler: Signal, WhatsApp gibi Yıldızlı Sohbetler ile de gelebilir; bu, kullanıcıların gerektiğinde kolayca geri dönebilecekleri belirli sohbetleri yer imlerine eklemelerine olanak tanır.

Düşük veri modu: WhatsApp, sohbetler ve aramalar sırasında temel olarak kullanıcı verilerini kaydeden düşük veri modu adlı bir seçeneğe sahiptir. Signal, yakında kullanıcıların aramalar için “Veri kullanımı” bölümü altında “Daha az veri kullan” seçeneğini bulmasına olanak tanıyan benzer bir özellik ile geliyor.

İletişim Önerisi: California tabanlı uygulama, neredeyse WhatsApp’a benzeyen ve kullanıcıların en sık sohbetlerini görmelerine olanak tanıyan bir özellik ile geliyor.

İndirme Tercihleri: WhatsApp, kullanıcılara fotoğrafları, sesleri, videoları ve belgeleri otomatik olarak indirme seçeneği sunar. Benzer şekilde Signal, kullanıcıların medya dosyalarının otomatik olarak cihazlarına indirilip indirilmeyeceğini seçmelerine olanak tanıyan bir özelliğe sahiptir.

Grup Çağrıları: Signal, grup çağrılarının sayısını 5’ten 8’e çıkardı ve bu aynı zamanda 8 katılımcının birbiriyle görüntülü görüşme yapmasına izin veren WhatsApp’a benzer.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sinyal’in Gözleri WhatsApp’ın kullanıcı Tabanında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör