Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabilir

blank
Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabilir

İçerik: Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabilir

Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabilir; bu, mesajlaşma hizmetlerini değiştirmek isterseniz geçmiş konuşmalarınızı kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. İOS’ta özellik, dün yayınlanan ve 9to5Mac tarafından tespit edilen 7.4 sürümüyle geldi.

Telegram daha sonra bu özelliğin Android için de mevcut olduğunu duyurdu. Telegram’ın iOS değişiklik günlüğüne göre WhatsApp’ın yanı sıra Line ve KakaoTalk’tan sohbet geçmişleri de içe aktarılabilir. Her WhatsApp kullanıcısının bir Telegram hesabı olduğu sürece, iOS’ta sohbetleri WhatsApp’tan Telegram’ın son sürümüne (7.4.1) aktarabileceğinizi ve konuşmaya devam edebileceğinizi doğruladık.

Özelliğin eklenmesi, Telegram’ın kullanıcı sayılarında büyük artışlar bildirdiğinden geliyor ve hizmet şu anda dünya çapında 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Nedeni, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasıyla ilgili gizlilik endişelerine yol açan WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası gibi görünüyor (WhatsApp daha sonra yeni politikanın uygulanmasını geciktirdi ve tüketici sohbetlerinin veya profil verilerinin güvenliğini etkilemeyeceği konusunda ısrar ediyor). WhatsApp’tan Telegram’a giden kullanıcılar için sohbet geçmişlerini yanlarında taşıyabilmek, geçiş yapmak için daha az engel anlamına gelir.

Mesaj geçmişinizi WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi uygulamalardan Telegram’a taşıyın.

İçe aktarma işlemi sohbet bazında çalışır, ancak en azından WhatsApp ile hem bireysel hem de grup görüşmeleri için çalışıyor gibi görünüyor. İOS’ta Facebook’un mesajlaşma hizmetinden bir sohbeti içe aktarmak için ilgili sohbeti açın ve bilgi ekranını açmak için sohbetin üst kısmından grup veya kişi adına dokunun. Oradan, “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneği, Telegram’ı seçme seçeneğini göreceğiniz iOS Paylaşım Sayfasını açar. Ardından, mesajları içe aktarmak için bir Telegram sohbeti seçin.

Bu arada Android’de Telegram, WhatsApp’ın “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğinin sohbetin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunup ardından “Daha Fazla” yı seçerek bulunabileceğini belirtiyor.

Sohbetlere aktarılan tüm mesajların üzerinde, başlangıçta ne zaman gönderildiklerini ve Telegram’a ne zaman getirildiklerini belirten küçük bir “İçe Aktarıldı” etiketi bulunur ve mesajlar tüm sohbet katılımcıları tarafından görülebilir. WhatsApp sohbet geçmişlerini resimleri ile veya resimleri olmadan içe aktarma seçeneğiniz vardır. İçe aktarılan iletiler, başlangıçta gönderildikleri sırayla değil, içe aktarıldıkları sırada görünür.

Telegram’ın içe aktarılan sohbet geçmişleri desteği, mesajlaşma hizmeti için ses düzeylerini bireysel sesli sohbet katılımcıları için ayarlayabilme veya ünlü kişi veya kuruluşların kimliğine bürünmeye çalışan “sahte grupları veya kanalları” bildirme gibi bir dizi diğer yaşam kalitesi iyileştirmeleriyle birlikte gelir. .

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör