Twitter’ın Tam Tweet Arşivi Akademik Araştırmacılar İçin Ücretsiz

İçerik: Twitter’ın Tam Tweet Arşivi Akademik Araştırmacılar İçin Ücretsiz

Twitter’ın Tam Tweet Arşivi Akademik Araştırmacılar İçin Ücretsiz. Twitter, üçüncü taraf akademik araştırmacıların, daha önce ücretli premium veya kurumsal müşterilerle sınırlı olan tam arşiv arama uç noktası aracılığıyla herkese açık görüşmenin tam geçmişine ücretsiz erişimini sağladı.

Twitter API’si ilk olarak 2006’da tanıtıldı ve o zamandan beri, akademik araştırmacılar, Twitter’ın kendisindeki sohbet gibi çeşitli konuları incelemek için halka açık sohbetten elde edilen verileri kullandılar.

Bunlar, COVID-19 hakkındaki tutum ve algılardan çevrimiçi sağlıklı sohbeti teşvik etme çabalarına kadar sellere ve iklim değişikliğine kadar kamuya açık sohbetleri bozmaya yönelik devlet destekli çabaları içerir.

Salı günü geç saatlerde bir blog gönderisinde şirket, “Bugün, akademik araştırmacılar Twitter API’yi kullanan en büyük insan gruplarından biridir” dedi. Twitter API’deki yeni Akademik Araştırma ürün parkuru ile nitelikli araştırmacılar, bugüne kadar yayınlanan tüm verilere erişebilecek.

Aylık 10 milyonluk önemli ölçüde daha yüksek Tweet hacmi sınırı (bugün Standart ürün kanalında mevcut olandan 20 kat daha yüksek) dahil olmak üzere Twitter geliştirici platformuna ücretsiz olarak daha yüksek erişim düzeylerine sahip olacaklar.

Yeni girişim, veri toplamayı çalışmanızla ilgili olanlarla sınırlandırmak ve veri temizleme gereksinimlerini en aza indirmek için tüm v2 uç noktalarında daha hassas filtreleme yetenekleri sağlayacaktır.

New York Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent Doktor Sarah Shugars, “Akademik Araştırma ürün programı, araştırmacılara Twitter ve sosyal medyanın genel olarak kullanımını anlamaları için bir pencere sunuyor ve Twitter’ın bilimsel topluluğu desteklemek için attığı önemli bir adım,” dedi.

Twitter, önümüzdeki aylarda, özel bir İş ürününün yanı sıra Akademik Araştırma, Standart ve İşletme ürün kanallarında ek erişim düzeyleri sunacağını söyledi.

Northeastern Üniversitesi Profesörü Dr. David Lazer, “Twitter’ın akademik araştırma alanındaki geliştirmeleri, akademisyenlerin Twitter’ın API’si ile çalışırken karşılaştıkları darboğazların çoğunu ortadan kaldırma potansiyeline sahip ve keşfettiğimiz eğilimlerin etkisini ve kökenini daha iyi değerlendirmemize olanak tanıyor” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter’ın Tam Tweet Arşivi Akademik Araştırmacılar İçin Ücretsiz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör