Epic Games, Geçen Yıl 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı

blank
Epic Games, Geçen Yıl 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı

İçerik: Epic Games, Geçen Yıl 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı

Epic Games, Geçen Yıl 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı: Ünlü oyun yapımcısı, 2020’de oyun vitrininin lansman yılı olan 2019’a kıyasla nasıl büyüdüğünü göstermek için bir dizi istatistik yayınladı. 2019’da kayıtlı 108 milyon kullanıcıdan şu anda PC’de 160 milyondan fazla hesap bulunduğunu açıkladı. Aralık 2019’da 32 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısı, geçen ay 56 milyona neredeyse iki katına çıktı. Epic ayrıca günlük aktif kullanıcı sayısının 31,3 milyona yükseldiğini gördü ve şirketin yüzde 192’lik bir artış olduğunu iddia etti. En yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 2020’de 13 milyona ulaştı ve 2019’daki 7 milyon zirvesini neredeyse ikiye katladı.

Hiç kimseye şaşırmamak, her hafta bedava oyun vermek, insanların mağazanıza geri gelmesini sağlamanın güzel bir yoludur. (Ayrıca, mağazanız PC’deki tek Fortnite sağlayıcısı olduğunda da yardımcı olur.) Geçen yıl 103 ücretsiz oyun vardı ve oyuncular 749 milyondan fazla kopya talep ettiler. Ve iyi haber: Epic, 2021’de bu popüler başlıkları dağıtma geleneğini sürdürmeye kararlı.

Tüm bunlar Epic Games Store’un büyüdüğünü söylemek için. Oyuncular, 2020’de PC oyun mağazasında 700 milyon dolar harcadılar; bunun 265 milyon doları, oyuncular tarafından Epic tarafından yapılmayan üçüncü taraf oyunlara harcanan gerçek miktardı (bu oyunlarda kullanılan kuponların ve promosyonların ve ayrıca Epic’in bu geliştiricilere sağladığı kendi fonunun değeri).

Epic, ileriye dönük olarak geliştiricilerin Epic Games Store’da oyun yayınlamasını kolaylaştırmak için çalıştığını söylüyor. Diğer herkes için, sosyal bileşenlerinde bir revizyon, oyuncu profilleri ve başarıları ile istek listesi özelliklerinde yapılan güncellemeler de dahil olmak üzere topluluk odaklı özellikler üzerinde çalıştığını söylüyor. Belki de oyunlardan daha fazlasını barındırma çabalarını genişletecektir.

Önümüzdeki 10 yıl içinde gelgitte tamamen öngörülemeyen bazı değişiklikleri engelleyen Steam, Epic Games Store’dan her zaman daha büyük sayılara sahip olacak. Ancak 2020’deki sağlam performansı, sektörde başka bir rakibin büyümeye devam etmesi için yer olduğunu kanıtlıyor. Ve görünen o ki, Epic’in stratejisinin Valve’dan farklı olma yolları (belirli süreli özel oyunlar için anlaşma yapma, geliştiricilere oyun satın alma başına daha fazla ödeme yapma) hala geliştiriciler ve yayıncılar arasında yankı uyandırıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic Games, Geçen Yıl 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör