Hyundai’den Sportif SUV Saldırısı: Yeni Tucson N Line

blank
Hyundai'den Sportif SUV Saldırısı: Yeni Tucson N Line

İçerik: Hyundai’den Sportif SUV Saldırısı: Yeni Tucson N Line

Hyundai’den Sportif SUV Saldırısı: Yeni Tucson N Line: Geçtiğimiz aylarda ilk görüntüleri paylaşılan Hyundai New Tucson, nihayet N Line versiyonunu tanıttı. Avrupa’nın en çok satan Hyundai modeli unvanını elinde bulunduran Tucson, şık ve modern görünümüne şimdi daha sportif detaylar ekliyor.

Yeni Tucson N Line, standart modelde olduğu gibi keskin hatlara, dik açılara ve farklı geçişlere sahiptir. Markanın yeni tasarım dili olan parametrik desenlerle öne çıkan Tucson N Line, özellikle ön kısmıyla çok güçlü bir izlenim yaratıyor.

Tucson N Line’ın görkemli duruşu, markanın “Sensuous Sportiness” tasarım kimliğinden geliyor. Sportif görünümünü etkileyici performans öğeleriyle destekleyen, geniş hava girişli ön tampon, parlak siyah parametrik ızgara, N Line logoları, difüzör arka tampon, aerodinamik bagaj spoyleri, çift çıkışlı egzoz susturucusu, gövde renginde çamurluk kapakları, 19 inç jantlar, Standart modele göre daha alçak ve daha geniş bir duruş dikkat çekiyor. Yedi farklı gövde renginde satışa sunulacak olan Tucson N Line, isteğe bağlı olarak parlak siyah tavan rengi seçeneği ile satışa sunulacak.

Tucson N Line, iç mekanında dinamik tasarımına devam ediyor. Sofistike ve geniş kabin, akıcı tasarım özelliklerine sahiptir. Geleneksel olarak N Line logolarıyla başlayan değişiklikleri, sportif direksiyon simidi, N Line logolu spor koltuklar ve kırmızı dikişli süet / deri döşeme takip ediyor. İç mekanda kullanılan krom ve metal aksesuarlarla desteklenen siyah tavan döşemesi de sportifliği ikiye katlıyor.

Tucson N Line, tamamen Avrupa’da geliştirilmiş ve test edilmiş bir modeldir. Bu nedenle öncelikle bölgedeki müşterilerin beklentileri dikkate alınarak üretilmektedir. Sportif görünümünün yanı sıra üst düzey sürüş özellikleri ile iddiasını pekiştiren Hyundai Tucson N Line, üstün yol tutuşu için Elektronik Kontrollü Süspansiyon sistemi ile donatıldı. ESC sayesinde sürüş dinamikleri yola ve kullanım tarzına göre otomatik olarak uyarlanabilir. Hıza ve sürüş şartlarına göre anlık tepki veren bu süspansiyon, özellikle virajlarda her tekerlekteki sönümleme kuvvetini kontrol ederek sallanma, yatay ve dikey hareketleri azaltır. Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi’nde (HMETC) mühendisler tarafından geliştirilen bu sistem, aracın sportif görünümüne paralel olarak daha da fazla sürüş keyfi sağlıyor.

Mevcut versiyonda olduğu gibi, N Line ayrıca hem güç hem de verimlilik için çeşitli güçlere sahip motorlara sahiptir. Maksimum verimlilik için beş farklı Hyundai Smartstream motoruyla donatılan arabanın hacmi sadece 1,6 litre. Ülkelerin satış stratejilerine ve müşteri tercihlerine göre farklılık gösteren bu motorlar arasında en dikkat çeken ünite ise hiç şüphesiz 265 PS’li 1.6 litrelik Plug-in Hybrid. Aynı motorun 230 PS ile başka bir hibrit versiyonu varken, 150V Mild Hybrid ile donatılmış 48 veya 180 PS seçenekleri de var. Elektrifikasyonla desteklenmeyen turboşarjlı, benzinle çalışan 1.6 T-GDI seçeneği 150 PS üretirken, 136 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel ünite 48V Mild Hybrid teknolojisi ile donatılmıştır.

Yeni Tucson N Line, 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Hybrid ve Plug-in Hybrid versiyonları yazın teşhir salonlarında yerini alacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai’den Sportif SUV Saldırısı: Yeni Tucson N Line

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör