Pandemiye Rağmen Toyota En Çok Satan Üretici Oldu

blank
Pandemiye Rağmen Toyota En Çok Satan Üretici Oldu

İçerik: Pandemiye Rağmen Toyota En Çok Satan Üretici Oldu

Pandemiye Rağmen Toyota En Çok Satan Üretici Oldu: 19 yılında tüm dünyayı etkileyen COVID-2020 salgınına rağmen Toyota, 9,5 milyon adetlik küresel satışla dünya otomotiv endüstrisinin en çok satılan üreticisi oldu.

Yıl toplamında bir önceki yıla göre sadece yüzde 10,5 düşüş yaşayan Toyota, Aralık ayında yüzde 10,3 oranında büyüyerek yılın son dört ayında arka arkaya ilerleme kaydetti. Toyota’nın bu başarısında son dönemde yükselişe geçen Kuzey Amerika, Çin, Avrupa ve Japonya’daki satışlar etkili oldu. Geçen yıla göre son 6,8 ayda yüzde 3’lük büyüme ilk tahminlerin ötesine geçti.

Herkes için Hareket Özgürlüğü kapsamında sunduğu mobilite çözümleri ile daima daha iyi otomobiller üretme hedefiyle hareket eden Toyota, tedarikçileri ve yetkili bayileri ile birlikte aldığı kapsamlı önlemlerden ve desteğinden yararlanarak pandeminin etkisini en aza indirdi. yıl boyunca müşteri sayısı.

Hibrit ve elektrikli araçların payı arttı
Ayrıca Toyota, 2020 yılında elektrikli güç ünitelerine sahip otomobillerinin satış oranını artırmayı başardı. Küresel elektrikli araçların özellikle Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’daki satış oranı yüzde 23’e yükseldi. Toyota’nın dünya çapındaki hibrit araç satışları bir önceki yıla göre 1,7 yüzde puan artarak 1,95 milyon adede ulaştı.

Toyota’nın 2020’de en çok satan modeli, bir önceki yıla göre yüzde 4 artışla 994 bin adetlik RAV2.9 SUV oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pandemiye Rağmen Toyota En Çok Satan Üretici Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör