Samsung S21’in Bazı Gizli Özellikleri

İçerik: Samsung S21’in Bazı Gizli Özellikleri

Samsung S21’in Bazı Gizli Özellikleri: Her üç model de serideki tam 5G desteği, yeni bir kamera dizisi ve geliştirilmiş kamera özellikleri arasında gerçekten etkileyici görünüyor. S21 Ultra, S-Pen stylus desteğiyle S serisi için yeni bir özelliğe bile sahiptir.

Her üç telefon da Android 11’i Samsung’un One UI 3.1 tescilli görünümü ile çalıştırıyor. Bu, Android 11’den en iyi şekilde yararlanabileceğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda Samsung’un işletim sisteminde yaptığı iyileştirmelere ve ince ayarlara da erişebilirsiniz. Örneğin, S21’de iki farklı türde kayan bildirim vardır ve artık video görüşmelerinize efektler ekleyebilirsiniz.

S21 Ultra’da S-Pen desteği

blank

Bu gizli bir özellik değil, açık bir şekilde size söylenmedikçe o kadar da açık değil. Görüyorsunuz, S21 Ultra, Note serisinde olduğu gibi S Pen’i saklayacak herhangi bir yere sahip değil. Yani telefonu Samsung’un sunabileceği en iyi şeyi istediğiniz için satın aldıysanız, daha iyisini bilemezsiniz.

S21 Ultra, herhangi bir Galaxy Note serisi veya Galaxy Tab S serisi S-Pen kalem ile çalışacaktır. Veya bir S Pen içeren S21 Ultra çantayı tercih edebilirsiniz.

Bir S Pen’iniz varsa, Ultra ile kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey, ucunu ekrana dokundurmaktır ve çalışmalıdır. Kalemi ekranın yüzeyinin hemen üzerine getirirseniz, ekranda kalemi tanıdığını gösteren küçük bir simge görürsünüz. Ekrana dokunduğunuzda, Temassız Komut simgesi ekranda görünerek hızlı notlar, ekran görüntüleri vb. Almanıza izin verir.

Görüntülü görüşmelerinize efektler ekleyin

blank

Hiç birinin Zoom’da bu süslü geçmişleri kullandığını gördünüz mü? Başka bir yerdeymişsiniz gibi görünmesini sağlayanlar? Bunu video görüşmelerinizde Galaxy S21’de yapabilirsiniz. Efektinizi seçmek için Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Görüntülü arama efektleri’ne gidin. Açın, ardından arka planınızın bulanık olmasını mı, bir rengi mi yoksa fotoğraflarınızdan belirli bir resmi mi istediğinizi seçin.

Uyarılara kolay erişim için Kayan bildirimleri açın


Android 11, Google’ın Facebook Messenger’ın Chatheads özelliğine çok benzeyen ve çalışan yeni Bubbles bildirim özelliğinin lansmanını getirdi. Yani, uyarıları görüntülemek için bildirim panelini aşağı kaydırmak zorunda kalmak yerine, yüzen bir daire size her zaman konuşmalarınıza hızlı erişim sağlar. Bubbles da aynı şeyi yapar, ancak Google’ın Mesajları gibi daha fazla uygulama için.

Bubbles, Samsung’un aynı özelliğin Akıllı açılır görünüm adlı sürümüne katılıyor. Ancak ikisini de kullanmadan önce etkinleştirmeniz gerekir.

Ayarlar> Bildirimler> Gelişmiş ayarlar> Kayan bildirimler‘e gidin. Her ikisinin de ekranda nasıl çalıştıklarını gösteren hızlı bir animasyonu olan, kullanmak istediğiniz seçeneği seçin. İkisi de olmasa bile, hangisini tercih ettiğinizi bulmak için hem Bubbles hem de Akıllı açılır özellik ile denemeler yapın.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung S21’in Bazı Gizli Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör