Sürücüsüz Taksiler Resmen Çin’de Kullanılmaya Başlandı

İçerik: Sürücüsüz Taksiler Resmen Çin’de Kullanılmaya Başlandı

Sürücüsüz Taksiler Resmen Çin’de Kullanılmaya Başlandı: Pek çok testten sonra, artık Çin’de gerçekten sürücüsüz bir robotaksiyi selamlamak mümkün. AutoX, ülkede güvenlik sürücüleri olmaksızın otonom araçlarda halka açık yolculuklar sunan ilk şirket oldu. Shenzhen’de bir pilot programa kaydolmanız ve üyelik kredilerini kullanmanız gerekecek, ancak bundan sonra başka bir insanı görmeden şehirde seyahat etmek için değiştirilmiş bir Chrysler Pacifica’ya atlayabilirsiniz.

Waymo One’da olduğu gibi, ihtiyacınız olursa yardım var. Sorularınız varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa müşteri destek temsilcileriyle konuşabilirsiniz.

AutoX, birkaç ay süren stres testinden sonra robotaksisinin gerçek dünya koşullarının üstesinden gelme becerisini göstermeye isteklidir. Bir demo videosunda (aşağıda), sürücüsüz minibüs park etmiş bir aracın yanından nasıl güvenli bir şekilde “dürteceğini” ve kırmızı ışıkta çalışan bir scooter ile nasıl başa çıkacağını biliyor. Araçlar, çevrelerini hissetmek için LiDAR, radar ve kör nokta algılama kombinasyonunu kullanır.

Tamamen sürücüsüz robotaksiler, dünyanın herhangi bir yerinde hala çok nadirdir ve nispeten sıradan hale gelmeden önce, iyileştirilmiş teknoloji ve güncellenmiş düzenlemenin bir kombinasyonunu gerektirecektir. Yine de bu, bu yönde atılan önemli bir adımdır. Yine de mevcut iklimde bir destek alabilirler. COVID-19 salgını, hem sürücüler hem de yolcular için geleneksel araç selamlamasına risk ekledi ve sürücüleri kaldırmak, bunu kendi arabası olmayan insanlar için en güvenli seyahat seçeneklerinden biri haline getirebilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sürücüsüz Taksiler Resmen Çin’de Kullanılmaya Başlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

MetaHuman Creator, Gerçekçi Sanal İnsanlar Yaratabiliyor

MetaHuman Creator, Gerçekçi Sanal İnsanlar Yaratabiliyor. Disney’in The Mandalorian’ının başarısından sonra Hollywood’un sanal prodüksiyon araçları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör