Xiaomi’nin Kablosuz Şarjı, Telefonunuzu Uzaktan Şarj Edecek

blank
Xiaomi'nin Kablosuz Şarjı, Telefonunuzu Uzaktan Şarj Edecek

İçerik: Xiaomi’nin Kablosuz Şarjı, Telefonunuzu Uzaktan Şarj Edecek

Xiaomi’nin Kablosuz Şarjı, Telefonunuzu Uzaktan Şarj Edecek: Pedler ve bobinlerle çalışan endüktif kablosuz şarj hala her yerde veya her cihazda mevcut değil, ancak XDA, Xiaomi’nin bir sonraki adıma, uzaktan kablosuz şarj etmeye atladığını belirtiyor. Temassız “gerçek” kablosuz şarj, birkaç metre uzaklıktan cihazlara enerji verebilir ve Xiaomi, Mi Air Charge Teknolojisi adlı yaklaşımını öne sürüyor.

2015’te Best of CES ödülü verdiğimiz Energous WattUp yaklaşımı da dahil olmak üzere daha önce uzaktan kablosuz şarj ekipmanı gördük. Ancak henüz pazara gelmediler ve Xiaomi çıkış tarihine kadar herhangi bir ayrıntıdan bahsetmiyor. veya uyumlu donanım, bir demo göstermek ve sahip olduğu 17 patent hakkında konuşmak, diğer telefon üreticilerinden gördüğümüzden daha fazlası.

Mi Air Charge Teknolojisi, 5W’lık bir şarj sistemidir – Apple’ın iPhone’lara dahil ettiği küçük şarj cihazlarını veya daha yavaş Kablosuz Qi şarjını düşünün – baz istasyonunda, telefonunuza milimetre genişliğinde dalgalar gönderen 144 anten kullanan ve bunları bir 14 anten dizisi. Xiaomi, teknolojisinin sonunda birden fazla cihazı aynı anda şarj edecek, fiziksel nesnelerden geçecek ve akıllı saatlerden hoparlörlere kadar odanızın etrafındaki her türden küçük elektronik cihazlara güç gönderecek olan “bilim kurgu” olmadığını iddia ediyor.

Xiaomi resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderide ”Size uzaktan şarj teknolojisini sunmaktan heyecan duyuyoruz – Mi Air Charge Teknolojisini! Oyun oynarken, etrafta dolaşırken ve hatta bir şey engelliyken bile birden fazla cihazı aynı anda şarj edin. Kablosuz şarj teknolojisinde bir başka dev adım daha!” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi’nin Kablosuz Şarjı, Telefonunuzu Uzaktan Şarj Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör