Bitcoin Fiyatı Twitter’da Elon Musk Sayesinde Yüzde 14 Yükseldi

blank
Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti

İçerik: Bitcoin Fiyatı Twitter’da Elon Musk Sayesinde Yüzde 14 Yükseldi

Bitcoin Fiyatı Twitter’da Elon Musk Sayesinde Yüzde 14 Yükseldi. Tesla şefi Elon Musk, Twitter biyografisinde kripto para birimini etiketledikten sonra Bitcoin, Cuma günü yüzde 14’e kadar sıçradı.

Musk, sosyal medya sitesinde biyografisine basitçe “#bitcoin” yazdı. Dünyanın en büyük kripto para birimi 10:05 GMT (15:35 IST) itibarıyla yüzde 10,2 arttı.
Twitter’da 43,8 milyon kullanıcı tarafından takip edilen milyarder girişimci, sitede piyasayı hareket ettiren yorumlar yapma rekoruna sahip.

Perakende ticaret çılgınlığının merkezinde yer alan GameStop, Salı günü Musk’ın Reddit Wallstreetbets hisse senedi alım satım tartışma grubuna bir bağlantıyla birlikte “Gamestonk !!” tweetlemesinin ardından yüzde 50 arttı. Orada, taraftarlar ona sevgiyle “Papa Musk” diyorlar.
“Stonks”, sosyal medyada yaygın olarak kullanılan hisse senetleri için kullanılan bir terimdir.

Daha büyük ABD’li yatırımcılar ve şirketler kripto para birimine maruz kalmaya çalıştıkça Bitcoin geçen yıl yüzde 300’ün üzerine çıktı. Geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $ ‘a (kabaca Rs. 30.6 lakh) dokundu.

Bitcoin, Mart 2020’den Bu Yana En Kötü Hafta Başını Kaydırıyor
Aralık ayında Musk, dijital para biriminin tanınmış bir savunucusu ile Twitter alışverişinde Tesla’nın bilançosunun “büyük işlemlerini” bitcoin’e dönüştürme olasılığını sordu.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’ten Christopher Bendiksen Cuma günü “Bu çok büyük bir anlaşma olur” dedi. Yatırımcılar ayrıca, riskten korunma fonu yöneticisi Ray Dalio’nun Bitcoin hakkındaki olumlu yorumlarını destekleyici duyarlılık olarak gösterdiler.

Bridgewater Associates kurucusu Perşembe günü kripto para biriminin “cehennem bir icat” olduğunu yazdı ve bunu “altın benzeri alternatif bir varlık” olarak gördüğünü ekledi. Bitcoin ile birlikte hareket etme eğiliminde olan Ethereum ve XRP dahil olmak üzere daha küçük kripto para birimleri de sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 8’e kadar sıçradı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin Fiyatı Twitter’da Elon Musk Sayesinde Yüzde 14 Yükseldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör