Blue Origin, Nisan’da İlk Uzay Yolcularını Uçurmayı Hedefliyor

blank
Blue Origin, Nisan'da İlk Uzay Yolcularını Uçurmayı Hedefliyor

İçerik: Blue Origin, Nisan’da İlk Uzay Yolcularını Uçurmayı Hedefliyor

Blue Origin, Nisan’da İlk Uzay Yolcularını Uçurmayı Hedefliyor. CNBC’nin Perşembe günkü haberine göre, milyarder Jeff Bezos’un sahip olduğu uzay şirketi Blue Origin, yeni Shepard uzay aracında ilk yolcuları Nisan ayı başlarında taşımayı hedefliyor.

Raporda, Blue Origin, Yeni Shepard roket güçlendiricisi ve kapsülünün on dördüncü test uçuşunu tamamlayarak şirketin ilk mürettebatını uzaya uçurmadan önce kalan son adımlardan birini işaret ettiğini söyledi. Reuters’ın raporla ilgili yorum talebine yanıt veren bir şirket sözcüsü, “bu söylenti ve spekülatif – onaylanmadı” dedi.

Jeff Bezos, Mavi Köken İlk Kadını Ay’ın Yüzeyine Götürecek
CNBC raporu, Blue Origin’in ikinci test uçuşunu altı hafta içinde veya Şubat sonunda ve ilk mürettebatlı uçuşu bundan altı hafta sonra veya Nisan başında başlatmayı hedeflediğini söyledi. Geçen yıl Aralık ayında Bezos, Blue Origin’in ilk kadını ay yüzeyine çıkaracağını söylemişti.

Bu hafta Alabama, Huntsville’deki NASA Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde motor testinin videosuyla Instagram’da yaptığı bir gönderide Bezos, “Bu (BE-7), ilk kadını Ay’ın yüzeyine götürecek motordur” dedi. .

NASA InSight Mars Digger, Kızıl Gezegende İki Yıl Sonra Tozu Isırdı
Blue Origin’in yıllardır geliştirmekte olduğu BE-7 motoru, 1.245 saniyelik test-ateşleme süresine sahip ve şirketin Milli Takım İnsan İniş Sistemi ay iniş takımına güç verecek.

Blue Origin, Blue Moon aracını inşa etmeye yardımcı olmak için 2019’da bir araya getirdiği ana yüklenici olarak bir “milli takıma” liderlik ediyor. Bu ekip, Lockheed Martin, Northrop Grumman ve Draper’ı içeriyor.

Blue Origin, son yıllarda kazançlı hükümet sözleşmeleri için rekabet etti ve rakip milyarder Elon Musk’un Leidos Holdings’e ait SpaceX ve Dynetics ile, NASA’nın gelecek on yılda insanları aya ulaştıracak bir sonraki insan ay iniş sistemini inşa etmek için bir sözleşme kazanmak için rekabet ediyor. .

Nisan ayında NASA, Blue Origin’in ekibine 579 milyon dolar (kabaca 4.300 rupi) değerinde bir ay iniş geliştirme sözleşmesi verdi: SpaceX, Starship sistemini geliştirmeye yardımcı olmak için 135 milyon dolar alan SpaceX ve Leidos’un sahibi olduğu Dynetics, 253 milyon dolar kazandı (kabaca Rs. 1.900 crore).

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Blue Origin, Nisan’da İlk Uzay Yolcularını Uçurmayı Hedefliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek. NY Times’ın bildirdiğine göre, Çin’in 10 katlı, 23 tonluk Uzun …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör