Dogecoin: Gerçeğe Dönüşen Şaka Kripto Para Birimi

blank
Dogecoin: Bir Şekilde Gerçeğe Dönüşen Şaka Kripto Para Birimi

İçerik: Dogecoin: Gerçeğe Dönüşen Şaka Kripto Para Birimi

Dogecoin: Bir Şekilde Gerçeğe Dönüşen Şaka Kripto Para Birimi. Bir tweet ile başladı, ancak birkaç ay içinde dünyanın en değerli kripto para birimlerinden biriydi.
Tarih 22 Haziran 2014. Kendini “ortalama bir inek” olarak tanımlayan Jackson Palmer, Kaliforniya’daki Sonoma Raceway’de bir Nascar yarışında tribünlerde zirvede. O 20’li yaşlarında Avustralyalı bir adam. Yarışa hiç ilgisi yok. En çılgın rüyalarında asla bu noktaya geleceğini düşünmemişti.

Sahneyi inceliyor, altında: muazzam bir kalabalık. Motorların ezici patlaması. Muazzam hızlarda koşuşturma: # 98 Moonrocket, yüksek performanslı bir yarış arabası. Önemli bir ayrıntı dışında, pistteki diğer arabalardan hiçbir farkı yok: Arabanın kaputunda: bir köpek. Daha çok “Shibe” olarak bilinen bir Shiba Inu, köpek 2013’te popüler olan Doge şakasında ün kazandı. Üstte: tüm büyük harflerle “DOGECOIN” kelimesi. Aşağıda: “dijital para birimi”.

Palmer durumu “çılgın”, “gerçeküstü” ve “deli” gibi kelimelerle anlatıyor. Bu anı bir “gerçeklik kontrolü” olarak hatırlıyor. Dogecoin bir tweet’ti, sonra gerçek dünyada para değerinde bir kripto para birimiydi. Altı ay sonra, geçerken yaptığı bir şakanın bir şekilde somut bir şeye dönüşmesini izledi. Tam uçuşta bir Dogecar.

Palmer’a dünyanın ne kadar çılgın olabileceğini hatırlattı. Bu, kendi iyiliği için fazlasıyla gerçek olan Dogecoin’in hikayesidir.

Dogecoin bir kripto para birimidir, bitcoin’e çok benzer şekilde merkezi olmayan bir ağ üzerinden eşler arası işlemlere olanak sağlayan bir dijital para türüdür. Önemli bir fark: bitcoin, orijinal blockchain kavram kanıtıdır. Bitcoin çığır açıyor. Bitcoin, 21. yüzyılda paranın çalışma şeklini dönüştürme potansiyeline sahip, dünyayı değiştiren bir teknolojidir.

Dogecoin, üzerinde köpek resmi bulunan dijital bir madeni paradır. Sidney’deki Teknoloji Üniversitesi’nde kıdemli finans öğretim görevlisi olan Adrian Lee, “Dogecoin’e neden bu kadar değer verildiğini bilmiyorum” diyor.

Blockchain açıkladı: En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güven oluşturur
Bitcoin nedir? İşte bilmen gereken her şey
Bitcoin: Yatırım açısından büyük, ancak bir sandviç satın almak için hala kötü
YouTube yıldızı sizin için her gün kripto para birimi ödeme günü istiyor
Dogecoin bir noktada 2 milyar dolar değerindeydi. Bunu anlamak zor.

Lee, “Dogecoin kolayca kopyalanabilen bir madeni paradır” dedi. “Kendisini Bitcoin’den nasıl ayırdığını bilmiyorum. Gerçekten erken kurulmakla ilgisi olduğunu düşünüyorum.

“Ve ayrıca köpek.” Son on yılda internette herhangi bir zaman geçirdiyseniz, muhtemelen Doge memesini duymuşsunuzdur. İkonik Shibe, iç monoloğu, komik sanslarda kırık değiştiricilerle ifade edildi: “çok korkutucu,” “çok asil,” “vay”.

2013’ün sonlarına doğru memin popülaritesinin zirvesinde, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin Avustralyalı pazarlamacısı Palmer, internetin en çok konuşulan konularından ikisini birleştiren bir şaka yaptı: kripto para birimi ve Doge. Bu, kripto ve bitcoin’in çoklu türevlerinin tuhaf dünyasını hedef alan bir şakaydı.

“Dogecoin’e yatırım yapmak,” diye tweet attı Palmer, “eminim ki bir sonraki büyük şey bu.”Tweet çok ilgi gördü.

Palmer gülmek için şakayı sürdürmeye karar verdi. Dogecoin.com alanını satın aldı ve bir madeni paraya photoshop’lu bir Shibe yükledi. Siteye bir not bıraktı: Dogecoin’i gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, iletişime geçin.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dogecoin: Gerçeğe Dönüşen Şaka Kripto Para Birimi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor: Yeni verilere göre, küresel olarak insanlar Aralık ayında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör