Dünyanın En Büyük İHA’sı, Uyduları Uzaya gönderecek

blank
Dünyanın En Büyük İHA'sı, Uyduları Uzaya gönderecek

İçerik: Dünyanın En Büyük İHA’sı, Uyduları Uzaya gönderecek

Dünyanın En Büyük İHA’sı, Uyduları Uzaya gönderecek.Uydu teslimi bugünlerde tam olarak en ileri teknoloji değil. Son zamanlarda SpaceX bunu her hafta yapıyormuş gibi geliyor. Kalkış genellikle, pahalı ve fırlatılması zaman alan yer temelli bir roketle başlar. Aevum, devasa Ravn X insansız hava aracının daha az parayla daha iyisini yapabileceğine inanıyor.

Aevum, 80 fit uzunluğunda ve 18 fit yüksekliğindeki Ravn X’in dünyanın en büyük insansız hava aracı olduğunu söylüyor. Aevum’un tescilli yazılımı tarafından yönlendirilen drone, kendisini düşük Dünya yörüngesine küçük uydular taşımak için bir roket fırlatacağı belirli bir yüksekliğe uçacaktı. Aevum, fırlatma sisteminin% 70 yeniden kullanılabilir olduğunu söyledi. CEO Jay Skylus,% 100’e bu kadar yaklaşmayı umuyor.

“İlk aşama iniş yapabilir, başka bir roket fırlatabilir ve tıpkı bir uçağın kapıdaki gibi yapacağı gibi tekrar havalanabilir.” Skylus anlattı. Test uçuşlarının bu yıl başlaması bekleniyor.

Aevum, lansman sözleşmelerinde şimdiden 1 milyar dolardan fazla güvence sağladığını söyledi. Buna ABD Uzay Kuvvetleri ile 360 ​​uyduları alçak Dünya yörüngesine göndermek için yapılan bir sözleşme de dahildir. Skylus, bunun bu yıl en kısa sürede gerçekleşebileceğini söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Büyük İHA’sı, Uyduları Uzaya gönderecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör