Ford, Takata Hava Yastıklı Üç Milyon Aracı Geri Çağırdı

blank
Ford, Takata Hava Yastıklı Üç Milyon Aracı Geri Çağırdı

İçerik: Ford, Takata Hava Yastıklı Üç Milyon Aracı Geri Çağırdı

Ford, Takata Hava Yastıklı Üç Milyon Aracı Geri Çağırdı. ABD oto güvenlik düzenleyicisi, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Ford’a potansiyel olarak kusurlu Takata hava yastıkları olan üç milyon aracı geri çağırma talimatı verdi.

Otomobil üreticisinin teklifini reddederek, Ford Ranger ve Fusion da dahil olmak üzere 2007-2012 yıllarına ait altı modeli geri çağırmayı zorunlu kıldı. Şimdiye kadar NHTSA, ABD’de Takata hava yastığı patlamaları nedeniyle 18 ölüm ve yüzlerce ek yaralanma olduğunu doğruladı.
NHTSA, Ford’un araçlarında potansiyel olarak arızalı Takata hava yastığı bulmayı ‘önemsiz’ olarak ilan etme dilekçesini reddetti.

Ajans yaptığı açıklamada, “Bu hava yastığı şişiricilerindeki itici gazın bozulmasının sonuçlarının ciddiyeti göz önüne alındığında – araç yolcularına püskürtülen şişirici ve metal şarapnelin kırılması – güvenlik açısından önemsiz olduğuna dair bir bulgu olağanüstü sağlam ve ikna edici kanıtlar gerektiriyor.”
NHTSA, “Ford’un sunumu, hem kanıtlar tek tek değerlendirildiğinde hem de bütün olarak değerlendirildiğinde, kapsanan Ford şişiricilerindeki kusurun önemli olmadığını veya başka bir şekilde bir güvenlik meselesi olarak göz ardı edilebileceğini göstermek için çok fazla eksiklikten muzdariptir.”

Aşağıdaki Ford arabaları geri çağrılacak
NHTSA, Ford’a ABD’deki şu araçları geri çağırma emri verdi: Ford Ranger, Lincoln Zephyr / MKZ, Fusion, Edge, Mercury Milan ve Lincoln MKX ve diğerleri.

Ajans ayrıca otomobil devine, etkilenen araç sahiplerini bilgilendirmek ve araçları onarmak için bir program hazırlaması için 30 günlük bir süre verdi.

Mazda ve GM, Takata hava yastıklı arabaları da geri çağıracak
ABD oto güvenlik düzenleyicisi de benzer bir dilekçeyi Mazda’dan iptal ederek yaklaşık 5.800 aracı geri çağırmaya zorladığını duyurdu.

Ajansın kararı, Kasım ayında General Motors aleyhine yapılan ve Takata hava yastıklı 5,9 milyon aracın geri çağrılmasına neden olan bir bulgunun ardından geldi. Bu geri çağırma, 2007 ila 2014 model yıllarının kamyonlarını ve SUV’larını içeriyordu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, Takata Hava Yastıklı Üç Milyon Aracı Geri Çağırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör