GeForce Now Beta Artık Mac’lerde ve Chrome Web Tarayıcılarında

blank
GeForce Now Beta Artık Mac'lerde ve Chrome Web Tarayıcılarında

İçerik: GeForce Now Beta Artık Mac’lerde ve Chrome Web Tarayıcılarında

GeForce Now Beta Artık Mac’lerde ve Chrome Web Tarayıcılarında. Kaynak yoğun oyunları dizüstü bilgisayarlara ve bunları kendi başlarına çalıştırma yeteneğine sahip olmayabilecek diğer cihazlara getiren Nvidia, şimdi bulut oyun hizmeti GeForce Now’ın Chrome Web tarayıcıları ve M1 Mac’ler için beta sürümünü başlattı.

GeForce Now zaten Android ve Windows 10 cihazlar için uygulamalara sahipti. Ancak, Ağustos 2020’de Chromebook’lar için bir beta lansmanıyla daha da geniş bir kitleye genişledi ve daha sonra, Safari Web tarayıcısı üzerinden kullanıcıların oyun akışını sağlayan bir Web uygulaması geçici çözümü ile Google’ın Stadia’sını iOS cihazlarında yenerek bunu takip etti.

Teorik olarak, artık bir Chrome tarayıcısı olan herkes, GeForce Now’ın sitesine giderek ve zayıf bir dizüstü bilgisayarda bile bir hesap oluşturarak oyun akışı gerçekleştirebilir. Yeni M1 Mac kullanıcıları için, sürüm notlarına göre yeni bir özel uygulama var. Nvidia’nın değişiklik günlüğü, oyunlarınız için özel kısayollar oluşturma ve arkadaşınızı doğrudan bir oyuna gönderebilecek bağlantıları paylaşmanın yeni bir yolu gibi, hizmeti bir tarayıcıda daha kullanışlı hale getirmek için birkaç başka değişikliği de listeler.

Şimdi Nvidia GeForce Kullanarak Ucuz Bir Dizüstü Bilgisayarda Oyun Yayınlamak Nasıl Bir Şey
Google Stadia ve Amazon Luna’ya benzer şekilde GeForce Now, aslında kullanıcıların oyunlarını yayınlamak için kiraladıkları buluttaki bir bilgisayardır. Oyunlar bir fare ve klavye, oyun kumandası, hatta kablosuz bir kulaklık kullanılarak oynanabilir; bunların tümü Chrome’da sorunsuz bir şekilde çalışır. Microsoft Edge’in şu anda bir Chromium tarayıcısı olmasına rağmen, şu anda desteklenmediğini belirtmek gerekir.

GeForce Now’ın genişlemesi tamamen güneş ışığı ve güller değildi. Hizmet, bir kullanıcının hizmet aracılığıyla yayınlamak için sahip olabileceği PC oyunlarının kilidini açabilen Steam entegrasyonuna sahiptir, ancak geliştiricilerin kaydolması gerektiğinden tüm oyunlar çalışmaz.

MacBook Pro 2021 Modelleri Önemli Yeniden Tasarım Görecek: Ming-Chi Kuo
Nvidia GeForce RTX 3060, 3070, 3080 Oyun Dizüstü Bilgisayarı GPU’ları CES’te Açıklandı
Bu geliştiricilerin çoğu Nvidia’dan pek memnun değil çünkü GeForce Now oyuncuların oyunlarını izinsiz yayınlamasına izin veriyor (Nvidia’nın aylık üyelikten kar etmesine izin veriyor). Rakibi Google Stadia, daha sıkı bir şekilde seçilmiş oyunlardan oluşan daha küçük bir kütüphaneye sahip olsa da, genellikle şu anda Nvidia’nın sunduğundan daha net bir resim ve daha yüksek çözünürlük sunabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: GeForce Now Beta Artık Mac’lerde ve Chrome Web Tarayıcılarında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör