Google Chrome’dan Android için Kılavuz Görünümü Geliyor

blank
Google Chrome'dan Android için Kılavuz Görünümü Geliyor

İçerik: Google Chrome’dan Android için Kılavuz Görünümü Geliyor

Google Chrome’dan Android için Kılavuz Görünümü Geliyor. Google Chrome, raporlara göre yeni bir ızgara düzeniyle Android için sekme gruplarını kullanıma sunuyor. Yeni düzenin, ekrandaki dikey olarak düzenlenmiş kart listesinin yerini daha küçük sekmelerle değiştirdiği bildiriliyor. Ancak, diğer kartlar tarafından gizlenmeden sayfanın daha fazlasını görebilirsiniz. Yeni görünümle birlikte, Android kullanıcıları Google Chrome’da, gruplar oluşturmak için bir sekmeyi diğerine sürükleyip bırakabilecekleri sekme gruplarını da kullanabilir.

Kullanıcılar, Google Chrome için yeni sekme grubu özelliğini aldıklarını bildirmek için Twitter’a gitti. Bu ızgara görünümünün bir süredir iOS’ta Chrome için mevcut olduğu unutulmamalıdır. Bu özellik, kullanıcıların sekmeleri bir arada gruplandırmasına ve daha verimli bir şekilde yönetmesine olanak tanır. Artık sayfanın sol üst köşesinde Yeni Sekme etiketi var.

Google Chrome ızgara görünümü ve sekme grubu özellikleri, geçen hafta Google Chrome 88 güncellemesiyle bazı kullanıcılar için kullanıma sunulmaya başlandı ve diğerlerine sunucu tarafı güncellemesiyle görünmeye başladı. Şimdiye kadar tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmadı, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde büyük olasılıkla daha fazla kullanıcı için görünmeye başlayacak. Yeni düzen, kullanıcıların kaydırma yapmadan önce aynı anda altı sekme görmesine olanak tanır

9to5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre, yeni düzen, kullanıcıların kaydırma yapmadan önce bir seferde altı sekme görmesine izin veriyor. Izgara görünümünden sekme gruplarının kullanıcıların bir sayfayı diğerine sürükleyip bırakarak bir grup oluşturmasına izin verdiği bildiriliyor. Bunun yanı sıra, kullanıcılar bir tane oluşturmak için taşma menüsünü açabilir ve Grup Sekmeleri’ni seçebilirler. Raporda, bir bağlantıya uzun süre basılması, kullanıcılara grup seçeneğinde yeni bir Yeni sekmede aç seçeneği de veriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Chrome’dan Android için Kılavuz Görünümü Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör