Samsung’un Yeni Bir Yonga Seti Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

blank
Samsung'un Yeni Bir Yonga Seti Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

İçerik: Samsung’un Yeni Bir Yonga Seti Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Samsung’un Yeni Bir Yonga Seti Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, Apple A14 Bionic’in performansını yenmek amacıyla bu yılın ilk yarısında yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı bildirildi. Samsung, Exynos 2100 yonga setini en son Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarla piyasaya sürdü.

Samsung Exynos 2100, şirketin Exynos 990’ına göre büyük bir gelişme olsa da, yonga seti Apple iPhone 12 serisine güç veren Apple A14 Bionic yonga seti ile karşılaştırıldığında hala geride kalıyor. Samsung Galaxy M02 Gelecek Hafta Lansmanı Yapıyor.

Exynos 2100, salt CPU testlerinde Snapdragon 888 ile eşleşirken, daha önceki bir hız testi, GPU vurgulandığında performansın düştüğünü gösteriyor. Muhtemelen bu yüzden Samsung, bir sonraki yonga setinin performansını ve verimliliğini optimize etmek için AMD’nin uzmanlığını arıyor.

Samsung Exynos çipinin 2,8 GHz’de saat hızına sahip Cortex A78 çekirdeklerinin ve 2,2 GHz’de saat hızına sahip dört küçük A55 çekirdeğinin yanı sıra 2,9 GHz’de saat hızına sahip Cortex X1 Prime çekirdeğine sahip olacağı bildirildi. Şirket 5nm sürecini kullandığından, çipin güç verimliliği Qualcomm ve Apple’ın ürettiği ile aynı seviyede olmalıdır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un Yeni Bir Yonga Seti Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör