Toyota, 5 Yıl Aradan Sonra En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu

blank
Toyota, 5 Yıl Aradan Sonra En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu

İçerik: Toyota, 5 Yıl Aradan Sonra En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu

Toyota, 5 Yıl Aradan Sonra En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu. Japon otomobil üreticisi Toyota, dünyanın en çok satan otomobil üreticisi oldu. Toyota pozisyonunu geri aldı ve bunu son 5 yıldır elinde tutan Volkswagen Grubu’na el koydu.

Toyota tarafından yayınlanan verilere göre şirket, 2020 yılında dünya genelinde 9,53 milyon otomobil sattı. Volkswagen, dünya çapında 9,3 milyon adet sattı. 2020, dünya genelinde otomobil sektörü için zor bir yıldı çünkü koronavirüs salgını, satış rakamları söz konusu olduğunda büyük bir düşüşle sonuçlandı.

Toyota, “COVID-19 salgınına rağmen Toyota, çeşitli enfeksiyon önleme tedbirlerinin kapsamlı bir şekilde uygulanmasıyla ve tedarikçiler ve bayiler de dahil olmak üzere ortaklarla birlikte çalışarak kurumsal faaliyetlerine devam edebildi” dedi.

Audi, Porsche, Volkswagen ve daha fazlasını içeren Volkswagen Grubu, satışlarda yüzde 15’lik bir kesinti gözlemleyerek dünya genelinde 9,31 milyon adet otomobil sattı. Japon otomobil üreticisi Toyota’nın satışları yüzde 11 düştü ve buna rağmen geçen yıl 9,53 milyon araç sattı.

Alman otomobil grubu 2019 yılında 10.97 milyon otomobil satarak liderlik yaptı. Toyota, 2019’da 10.75 milyon otomobil sattı. Toyota, ABD ve Asya pazarlarında varlığını sürdürürken, VW Grubu Avrupa ve diğer otomobil pazarlarında büyük bir hakimiyete sahip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, 5 Yıl Aradan Sonra En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör