2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi

blank
2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi

İçerik: 2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi

2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi: Tarih boyunca, büyük ölçüde değer ve fayda sunan ve onları temel ulaşım aracı olarak çekici kılan bir dizi “insan arabası” olmuştur. Ford Model T, Volkswagen Beetle ve Citroen 2CV gibi arabalar akla geliyor. Bugün 2021 Toyota Corolla Hybrid de bu ahlakı bünyesinde barındırıyor.

Corolla Hybrid hızlı ya da hızlı değil, ancak yumrukta eksik olan şeyleri verimlilikle telafi ediyor. Güç, yalnızca 121 beygir güç ve 105 pound-feet tork üreten 1.8 litrelik doğal emişli dört silindirli bir motordan geliyor. Toyota’nın diğer hibrit modelleri gibi, Corolla da güç pahasına artan verimlilik sunan Atkinson yanma döngüsünü kullanıyor. Motor, 600 voltluk bir batarya ile beslenen 71 hp sunan kalıcı mıknatıslı bir motorla eşleştirilmiştir. Güç, iyi huylu sürekli değişken bir şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere aktarılır.

EPA’ya göre, bu temel hibrit aktarma organı, Corolla’nın 40 litrelik yakıt tankı göz önüne alındığında, 4 litrelik yakıt şehir başına 85 km, 80 km otoyol ve 83 km birleşik, oldukça etkileyici seyir menzili için iyidir.

Corolla’nın şasisi heyecan için tasarlanmadı, ancak bu arabanın amaçlanan amacı için mükemmel şekilde yetkin. Ön süspansiyon, MacPherson desteklerinden oluşurken, arka kısım çok bağlantılı bir tasarım kullanıyor. Toyota burada ucuza mal olabilir ve bir arka burulma kirişi kullanabilirdi, ancak kullanmadı ve sürüş kalitesi bunun için daha iyi. Direksiyon özellikle iletişimsel değil – olmasını beklediğimden değil – ama doğru ve iyi ağırlıklı, bu da sürüş keyfine katkıda bulunuyor. Frenler, önde havalandırmalı diskler ve arkada yekpare disklerdir ve bol miktarda durdurma gücüyle iyi bir pedal hissi sunar.

Yolda Corolla kendini iyi hissediyor. İyi sürüyor ve genellikle sağlam hissediyor. Virajlı bir yolu, heyecan verici değilse de eğlenceli hale getirecek kadar iyi idare eder ve kabinde korkunç gıcırtılar veya tıkırtılar yok.

blank

Genel olarak teknoloji ve özelde güvenlik teknolojisi, “insanların arabası” formülünün giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Bir aracın satın alınmasının ve çalıştırılmasının uygun olması, alıcıların modern güvenlik özelliklerinden veya sürücü yardımlarından ödün vermeye istekli olduğu anlamına gelmez. Toyota burada da çok sağlam Safety Sense 2.0 paketini standart donanım olarak sunuyor. Yaya algılama, şerit tutma yardımı, otomatik uzun farlar, yol işareti tanıma ve mükemmel bir uyarlanabilir hız sabitleme sistemi ile çarpışma öncesi fren sistemi içerir.

Bilgi-eğlence teknolojisi de oldukça iyi. Toyota’nın Entune sistemi duyarlılık veya çekicilik için herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak oldukça işlevsel ve 8 inçlik dokunmatik ekranı ve standart olarak sunulan Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğunu takdir ediyorum. Hybrid modelinde birinci sınıf stereo seçeneğinin olmaması bir çeşit serseri, ancak standart stereo çoğu insan için tamamen yeterli olacaktır.

Corolla Hybrid’in içi basit, ancak bu tatsız olduğu anlamına gelmiyor. Kumaş koltuklar rahattır ve malzeme yıllarca suistimale dayanacak gibi dayanıklıdır. Aynen iç plastikler. Hiçbir şey potansiyel bir alıcı yapamaz, ancak kabin, özellikle Corolla’nın mütevazı fiyatıyla iyi görünüyor ve iyi hissediyor. Sürücü koltuğu altı yönlü ayarlanabilirliğe sahip ve ön yolcu dört yönlü hareket edebiliyor, ancak torpido gözünün tasarımı daha uzun sürücüler için diz boşluğunu kesiyor. Arka koltuk katlanır ve 60/40 oranında bölünmüş olup, Corolla’nın pratikliğine önemli ölçüde katkıda bulunur. Arka koltuklar yukarıdayken bile, 13.1 fit küp bagaj alanı geniş. Ikea koşuları kesinlikle Corolla’nın alanı dışında değil.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör