Amazon Go Mağazaları Temassız Hale Geliyor

İçerik: Amazon Go Mağazaları Temassız Hale Geliyor

Amazon Go Mağazaları Temassız Hale Geliyor: Geçtiğimiz Eylül ayında Amazon, Amazon’un perakende mağazalarındaki satın alma işlemlerinin kimliğini doğrulamak için avucunuzu tam anlamıyla okuyan One adlı temassız bir ödeme sistemini tanıttı.

Amazon Go marketleri, içinde çalışanlar olmayan, müşterilerin almak istediği ürünleri Amazon hesapları üzerinden tamamen temassız ve ”self servis” şeklinde satın alabildiği yeni ve oldukça parlak bir fikir.

Görünüşe göre o kadar iyi gidiyor ki, şirket onu genişletmeye karar verdi, en azından Seattle’daki ana üssünde. Amazon, bugünden itibaren, Amazon One dokunmasız avuç içi okuma teknolojisi, Madison & Minor’daki Amazon Go konumuna geliyor ve “önümüzdeki haftalarda” iki ek konuma genişleyecek.

Amazon, One sisteminin rahatlığı hakkında müşterilerinden “harika geri bildirimler” aldığını söyledi. Ayrıca temassız işlevselliği sayesinde diğer sistemlere göre daha hijyenik olarak lanse edildi. Bir kişinin kimliği doğrudan avuç içi baskısıyla ilişkilendirilemediğinden, görünüşe göre daha gizlilik merkezlidir. Son olarak, kasasız Go mağazalarında ödeme yapmak için kamera, akıllı telefon ve diğer güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Amazon One teknolojisi, sonunda üçüncü taraf perakendecilere gelebilir ve yolun sonundaki diğer Amazon tuğla ve harç mağazalarına genişleyebilir. Şu anda, Seattle’ın First Hill semtindeki Madison & Minor Amazon Go mağazası da dahil olmak üzere altı fiziksel Go, Books ve 4 yıldızlı yerde bugünden (1 Şubat) itibaren satışa sunulacak. Önümüzdeki haftalarda 5th & Marion ve Terry & Stewart’taki diğer iki Go mağazasına ulaşacak.

Tüm dünyada online alışveriş marketini domine eden Amazon firması Türkiye pazarında da yer almak istiyor. Şu anda sadece ABD ve İngiltere’de varlık sürdüren Amazon Go marketler zincirini de tüm Avrupa kıtasına yaymak istiyor. Kim bilir belki de önümüzdeki aylarda Türkiye’de de bir Amazon Go mağazası açılır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon Go Mağazaları Temassız Hale Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör