Android Auto 2023 Yılında Ford Araçlara Geliyor

blank
Android Auto 2023 Yılında Ford Araçlara Geliyor

İçerik: Android Auto 2023 Yılında Ford Araçlara Geliyor

Android Auto 2023 Yılında Ford Araçlara Geliyor: Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, Pazartesi günü sanal bir basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, Google ve Ford’un “hem Ford hem de otomobil endüstrisini dönüştürmeyi vaat eden” türünün ilk örneği bir ortaklık duyurduklarını açıkladı.

Ford strateji ve ortaklıklar başkan yardımcısı David McClelland, “İkimiz de Google ile Ford arasındaki ilişkinin bir inovasyon gücü oluşturacağına inanıyoruz” dedi. “İşletmemizin ve Ford’un modernizasyonunu hızlandıracak ve en önemlisi müşterilerimizin beklentilerini aşmamızı sağlayacak.”

Altı yıllık iş ortaklığı koşulları kapsamında Ford, Google’ı tercih ettiği bulut sağlayıcısı olarak seçti ve 2023’ten itibaren milyonlarca Ford ve Lincoln aracı, Google uygulamalarıyla Android Auto (tıpkı Polestar 2’de gördüğümüz gibi) kullanarak çalışacak. Asistan ve Haritalar gibi bilgi-eğlence sistemine entegre edilmiştir. Ancak iPhone sahiplerini merak etmeyin, Ford, Apple CarPlay ve Amazon Alexa işlevlerini desteklemeye devam edecek.

İki şirket ayrıca, “modernizasyonun sınırlarını zorlamak, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimlerini ortaya çıkarmak ve yıkıcı veri odaklı fırsatları teşvik etmek için çalışacak” Team Upshift adlı işbirliğine dayalı bir çalışma grubu kurmayı planlıyor. Örneğin, bir araç satın alırken müşteriler için yeni perakende deneyimleri yaratacağız ”dedi McClelland.

Kurian, “Ürün geliştirmeyi modernize etmek, üretim ve tedarik zinciri yönetimini geliştirmek, bilgisayar vizyonu kullanmak, montaj hattındaki ekipmanın çalışan eğitimi denetimi için yapay zeka dahil olmak üzere bir dizi farklı uygulama var” dedi. “Ayrıca, veriler için yeni iş modelleri oluşturmak için birlikte çalışıyoruz – bakım talepleri veya ticaret uyarıları hakkında tüketicilere gerçek zamanlı bildirimler.”

Team Upshift, Ford’un Android destekli araçları için sürücüye dönük ek ve bilgi-eğlence hizmetleri geliştirmek için üçüncü taraf uygulama üreticileriyle birlikte çalışacak. McClelland, “Arabalardan veri alma mekanizmasına da sahibiz” dedi. “Aynı zamanda buluttaki analitik sisteme de girebilir ve yetenekler sağlayabilir – örneğin, tüketicinin arabasını servis garantileri için ne zaman getireceğini tespit etmesine yardımcı olmak gibi.” Ancak McClelland, sürücülerden toplanan hiçbir kişisel verinin üçüncü taraf geliştiricilere sunulmayacağını açıkladı.

“Verileri almanızı ve analiz etmenizi sağlayan bir platforma sahip olduğunuzda,” diye devam etti. “Sürücülere sunabileceğiniz çok basit ama dönüştürücü deneyimler var: örneğin, bayi ile bir servis randevusu planlamaları gerektiğinde onlara yardımcı olmak veya alışveriş deneyimlerini kişiselleştirerek daha iyi araba satın almalarına yardımcı olmak.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Auto 2023 Yılında Ford Araçlara Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör