Chromebook Satışları Pandemi Döneminde İki Kat Arttı

blank
Chromebook Satışları Pandemi Döneminde İki Kat Arttı

İçerik: Chromebook Satışları Pandemi Döneminde İki Kat Arttı

Chromebook Satışları Pandemi Döneminde İki Kat Arttı: COVID-19 salgını sırasında insanlar çalışmak ve evden bir şeyler öğrenmek zorunda kaldıkça Chromebook talebinin 2020’de arttığı bir sır değil, ancak gerçekte ne kadar talep olduğu artık belli. 9to5Google’a göre Canalys, Chromebook sevkiyatlarının 2020’de iki kattan fazla artarak 14,7 milyon dizüstünden 30,7 milyona çıktığını tahmin ediyor. Bazı PC üreticileri için bu sıçrama çok büyüktü – Samsung’un sevkiyatları dört kattan fazla arttı (yine de mütevazı bir 1,9 milyona kadar), Lenovo ise benzer bir sıçrama yaparak 6,8 milyona ulaştı.

Büyüme 2020’nin son çeyreğinde hızla arttı. “Yalnızca” sevkiyatları yüzde 76 büyüyen Acer’ın dışında, artışlar çarpıcıydı – Lenovo, Chromebook sayılarının şaşırtıcı bir şekilde yüzde 1.766 arttığını gördü.

Canalys, talep artışının bir gereklilik olduğunu söyledi. Yeni kilitlenmeleri ve daha fazla uzaktan eğitimi harekete geçiren ikinci COVID-19 dalgasıyla, okullar ve öğrencilerin çoğu zaman dizüstü bilgisayar düzenlemek veya bunlara ihtiyaç duymaktan başka seçenekleri kalmadı. Chromebook’lar hem ucuzdur hem de bakımı nispeten kolaydır, bu da onları birçok okul ve bazı işletmeler için geleneksel dizüstü bilgisayarlardan daha kolay seçimler haline getirir.

Tabletler de neredeyse o kadar büyük olmasa da talepte bir artış yaşadı. Apple, Samsung ve Lenovo’nun en büyük taleplerden bazılarını görmesi ile 2020’de sevkiyatlar yüzde 28 arttı. Burada açıklama daha karmaşıktır. Eğitim ve iş büyük roller oynasa da, saf içerik tüketimi de büyük bir rol oynadı. Evde sıkışıp kalıyorsanız, bir TV maratonunu veya bazı koltukta internette gezinmenize yardımcı olabilecek bir cihaz istemeniz daha olasıdır.

Canalys ayrıca, tablet kazançlarının kısmen mütevazı olduğunu çünkü pazarın zaten çok büyük olduğunu belirtti. 2020’de yaklaşık 160,6 milyon tablet veya Chromebook’ların hacminin beş katı. Google’ın platformu bazı izleyiciler için çok önemli olabilir, ancak en fazla sayıda göze sahip olan tabletlerdir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chromebook Satışları Pandemi Döneminde İki Kat Arttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör