Facebook, iOS İçin Siber Güvenlik Önlemlerini Genişletecek

blank
Facebook, iOS İçin Siber Güvenlik Önlemlerini Genişletecek

İçerik: Facebook, iOS İçin Siber Güvenlik Önlemlerini Genişletecek

Facebook, iOS İçin Siber Güvenlik Önlemlerini Genişletecek: Apple ile Facebook arasındaki sorun, Apple’ın iOS gizlilik ayarlarında yaklaşan değişiklikleri üzerinde devam ediyor ve Facebook, devam eden halk savaşına en son bölümü ekliyor.

Sosyal ağ devi, Aralık ayında yaptığı “küçük işletmeler için konuşan” blog gönderisinde yaptığı güncellemede, “kişiselleştirilmiş reklamları nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi sağlamak” için Apple’ın yanında kendi başına bir bildirim ekranı göstereceğini söyledi. Şirket, Apple’ın “kişiselleştirilmiş reklamların faydaları hakkında hiçbir bağlam sağlamadığını” söylediği istemini eleştirdi.

Apple, bir sonraki iOS 14 güncellemesinin bir parçası olarak yeni gizlilik ayarlarını “ilkbaharın başlarında” sunmaya başlayacak. Bir kez kullanıma sunulduğunda, uygulamaların, uygulamalar, web siteleri ve platformlar genelinde verileri ve etkinliği izlemeden önce kullanıcı izni istemesi gerekecektir.

Tim Cook Twitter’dan yaptığı açıklamada ”Kullanıcıların kendileri hakkında toplanan veriler ve bunların nasıl kullanılacağı konusunda seçim yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Facebook, daha önce olduğu gibi uygulamaları ve web sitelerinde kullanıcıları izlemeye devam edebilir, iOS 14’teki Uygulama İzleme Şeffaflığı, yalnızca önce sizin izninizi isteyecek.” dedi.

Güncellenen blog yayını, “Facebook ve Instagram için istemleri kabul ederseniz, bu uygulamalarda gördüğünüz reklamların değişmeyeceğini” belirtiyor ve ayrıca istemler reddedilse bile reklamları göreceğinizi ancak daha az olacağını ekliyor. sizinle alakalı. ” Facebook, “yeni veri türleri” toplamayacağını ve kullanıcıları hakkında öğrendiği bilgileri “insanlara daha iyi deneyimler vermeye devam etmek” için kullandığını söylüyor.

Facebook’un komut istemi Apple’ın yanında görünecek, böylece kullanıcılar bu ek ayrıntıları görebilecek. Gönderi, “İnsanların ek bağlamı hak ettiklerini düşünüyoruz,” diyerek devam ediyor ve “Apple’ın eğitim sağlanmasına izin verildiğini söyledi.”

Pazartesi günkü güncelleme, iki teknoloji devi arasında büyüyen kan davasının sonuncusu. Apple CEO’su Tim Cook, 28 Ocak’ta sanal bir Uluslararası Gizlilik Günü panelinde yaptığı bir sunumda, kullanıcı verilerini ve gizliliği işleme geçmişiyle ilgili Facebook’ta birkaç aşırılık yaptı.

Cook, bir referansta “Eğer bir işletme yanıltıcı kullanıcılar, veri kullanımı, hiçbir seçenek olmayan seçimler üzerine kuruluysa, övgüyü hak etmiyor. Reformu hak ediyor,” dedi. “Sosyal bir ikilemin sosyal bir felaket olmasına izin verilemez.”

Apple CEO’su daha önce 17 Aralık’ta yeni gizlilik politikası hakkında bir tweet ile Facebook’u adıyla çağırmıştı.

Geçen hafta Cook’un en son yorumlarına yanıt olarak, bir Facebook sözcüsü Apple’ın “App Store’daki kontrollerini kullanarak uygulama geliştiricilerinin pahasına kar hanesine fayda sağlamak için rekabete aykırı davrandığına inandığını söyledi ve küçük işletmeler.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, iOS İçin Siber Güvenlik Önlemlerini Genişletecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör