Hindistan, Bitcoin’i Yasaklama Kararı Aldı

blank
Hindistan, Bitcoin'i Yasaklama Kararı Aldı

İçerik: Hindistan, Bitcoin’i Yasaklama Kararı Aldı

Hindistan, Bitcoin’i Yasaklama Kararı Aldı: Teknoloji konusunda büyük atılımlar ve yatırımlar yapan son yılların yükselen asya ülkelerinden olan Hindistan, mevcut kripto para birimlerini kendi lehine kısan bir sonraki ülke olabilir. Bazı haber kaynaklarının bildirdiği gibi, Hindistan’ın alt parlamento binası, Bitcoin gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere, ülkedeki “tüm özel kripto para birimlerini” yasaklayacak bir yasa çıkarma planlarını açıkladı. Bunun yerine parlamento, Hindistan Merkez Bankası aracılığıyla yayınlanan resmi bir dijital para formatı oluşturmak için “kolaylaştırıcı bir çerçeve” oluşturacaktır.

Önerilen yasa, mevcut meclis oturumunda su yüzüne çıkacak.

Resmi bir yasağın gelmesi uzun zaman alır. Hindistan 2018’de kripto para birimini yasal ihale olarak reddetti ve mevcut dijital paranın ihlal edenler için 10 yıla kadar hapis cezasıyla yasaklanmasını tavsiye etti. Merkez Bankası, para biriminin fiziksel karşılığı olmadığı ve damgalanmadığı için gerçek olmadığını savundu. Ülkenin Yüksek Mahkemesi itirazcıların yanında yer aldı ve 2020’de ticarete izin verdi, ancak bunun kalıcı bir etkisi olması beklenmiyordu.

Hindistan’ın neden bir hükümet çözümü lehine özel kripto parayı yasaklamak istediğini anlamak zor olmaz. Resmi bir para birimi, ülkeye yabancı nüfuzunu sınırlayan daha fazla kontrol sağlayacak, ancak aynı zamanda geleneksel parayla ilişkili bir tür istikrar sağlayacaktır. Bitcoin ve benzeri para birimlerinin fiyatları hala çılgınca dalgalanma eğilimindedir ve manipülasyona daha yatkındır. Teoride Hindistan, bazı tuzaklar olmadan yalnızca dijital para birimini benimseyebilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hindistan, Bitcoin’i Yasaklama Kararı Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör