NASA Tekrar Fırlatma Denemesi Yapacak

blank
Salgın Ve Pandemi Uzay Endüstrisini Durduramadı

İçerik: NASA Tekrar Fırlatma Denemesi Yapacak

NASA Tekrar Fırlatma Denemesi Yapacak: Ajans Cuma gecesi yaptığı açıklamada, NASA’nın önümüzdeki ay devasa Uzay Fırlatma Sistemi roketini ilk denemesinin yarıda kesilmesinin ardından deneme ateşlemesi için başka bir girişimde bulunacağını söyledi.

Roketin 212 fit uzunluğundaki çekirdek sahnesi, dört motorunu sekiz dakika boyunca NASA’nın Mississippi’deki Stennis Uzay Merkezi’nde ateşlemeye çalışacak. Girişim, devasa roketin aya doğru fırlatılması için Florida’ya gönderilmesinden önceki son kilometre taşı olan “Yeşil Koşu” testidir.

Roketin Aerojet Rocketdyne RS-25 motorlarının dördü de bu ayın başlarında ilk kez birlikte ateşlendi. Ancak sekiz dakikalık bir test olması amaçlanan test sadece bir dakikadan biraz fazla sürdü – mühendislerin Florida’ya ilerlemek için ihtiyaç duyduklarından çok daha kısa bir çalışma süresi. SLS çekirdeği on yıldır geliştirme aşamasındadır ve sürekli olarak gecikmiş ve bütçeyi aşmıştır.

NASA, “İkinci bir sıcak yangın testinin gerçekleştirilmesi, ekibin ilk sıcak ateş testinden operasyonları tekrar etmesine ve roketin fırlatılması ve yükselmesi sırasında daha fazla faaliyeti simüle eden ana aşama ve motorların daha uzun bir süre boyunca nasıl performans gösterdiğine ilişkin verileri elde etmesine olanak tanıyacak” dedi. Cuma gecesi geç saatlerde bir blog yazısında.

NASA sözcüsü Kathryn Hambleton, “Bu yıl Şubat ayında yapılan bu testle Artemis I’i piyasaya sürmek hala mümkün,” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA Tekrar Fırlatma Denemesi Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek

Çin’in Devasa Roketi Dünya’ya Düşecek. NY Times’ın bildirdiğine göre, Çin’in 10 katlı, 23 tonluk Uzun …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör