Nintendo Switch, En İyi Satış Rakamlarını Yakaladı

blank
Yeni Nintendo Switch 4K Görüntü ve OLED Ekranla Gelebilir Nintendo'nun olağanüstü derecede iyi satmaya devam eden bir sürü eski yazılımı var. Mario Kart Deluxe şu anda 33.41 milyon satışa ulaştı. Bir yıldan daha kısa bir süre önce çıkan rahatlatıcı Hayvan Geçişi: Yeni Ufuklar 5,14 milyon adet satarak kendi ömür boyu satışlarını 31,18 milyon adede çıkardı. Super Smash Bros. Ultimate 22.85 milyon satışla üçüncü sırada yer alırken, onu The Legend of Zelda: Breath of the Wild (21.45 milyon) ve Pokémon Sword and Shield (20.35 milyon) izliyor. İlk 10'da Super Mario Odyssey, Super Mario Party, Pokémon: Let's Go, Pikachu! / Eevee !, Splatoon 2 ve New Super Mario Bros. U Deluxe yer alıyor.

İçerik: Nintendo Switch, En İyi Satış Rakamlarını Yakaladı

Nintendo Switch, En İyi Satış Rakamlarını Yakaladı:

Nintendo, geçtiğimiz çeyrekte 11.57 milyon Switch konsol satarak ömür boyu satışları 79.87 milyona çıkardı. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde yedi artış ve daha etkileyici bir şekilde, Switch’in bugüne kadarki en iyi çeyreği. Dördüncü doğum gününe yaklaşan bir konsol için fena değil. Ekstra birimler, Switch’in şu anda 75.94 milyon adet olan Nintendo 3DS ve 2DS ailesini geçtiği anlamına geliyor. Switch’in en az 2,5 milyon konsol satan normal bir ilkbahar çeyreği varsa, 81,51 milyon satış gerçekleştiren Game Boy Advance’i geçecektir. Bundan sonra, Switch’in üstesinden gelmesi gereken yalnızca üç adet Nintendo donanımı var: Wii, Game Boy ve DS ailesi.

Switch’in popülaritesi şaşırtıcı değil. Hâlâ bir pandeminin ortasındayız ve herkes kendini eğlendirmenin yollarını arıyor. Evde mahsur kalırsanız ve oturma odası TV’sinin kontrolü için rekabet ediyorsanız, kendi ekranı olan bir konsola sahip olmak yararlıdır.

Yine de rekor çeyrek etkileyici. The Legend of Zelda’nın yan ürünü olan Hyrule Warriors: Age of Calamity dışında Nintendo’nun geçen çeyrekte pek çok büyük Switch sürümü yoktu. Evet, Mario Kart Live: Home Circuit ve Pikmin 3 Deluxe vardı, ancak bunlar sırasıyla yalnızca 1.08 milyon ve 1.94 milyon adet sattı. Tam olarak başarısızlık sayılmaz, ancak vuruşları da neredeyse hiç kırmaz. Nintendo, Switch Online aboneleri için bir battle royale olan Super Mario Bros. 35 ve klasik NES taktik RPG’nin yeniden yapımı olan Fire Emblem: Shadow Dragon & the Blade of Light gibi diğer başlıkları da okudu. Aksi takdirde Nintendo, yayın planını doldurmak için Immortals Fenyx Rising, Control, John Wick Hex ve No More Heroes gibi üçüncü taraf oyunlara güveniyordu.

Nintendo’nun olağanüstü derecede iyi satmaya devam eden bir sürü eski yazılımı var. Mario Kart Deluxe şu anda 33.41 milyon satışa ulaştı. Bir yıldan daha kısa bir süre önce çıkan rahatlatıcı Hayvan Geçişi: Yeni Ufuklar 5,14 milyon adet satarak kendi ömür boyu satışlarını 31,18 milyon adede çıkardı. Super Smash Bros. Ultimate 22.85 milyon satışla üçüncü sırada yer alırken, onu The Legend of Zelda: Breath of the Wild (21.45 milyon) ve Pokémon Sword and Shield (20.35 milyon) izliyor. İlk 10’da Super Mario Odyssey, Super Mario Party, Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Eevee !, Splatoon 2 ve New Super Mario Bros. U Deluxe yer alıyor.

Önümüzdeki çeyrekte Switch severler için birkaç büyük sürüm yayınlanacak. Büyük beğeni toplayan 3D platform oyununun güncellenmiş bir versiyonu olan Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, 12 Şubat’ta çıkıyor. Bunu 23 Şubat’ta Persona 5 Strikers ve 26 Şubat’ta Square Enix’in RPG serisinin gerçek bir halefi olan Bravely Default II izleyecek (Bravely Second’i unutalım). Çeyreğin ilerleyen günlerinde Capcom, PS4, Xbox One ve PC’de inanılmaz derecede başarılı Monster Hunter: World’ü takip eden bir oyun olan Monster Hunter Rise’ı piyasaya sürecek ve bunların birçoğu Nintendo sistemleri için piyasaya sürüldü. 3DS.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo Switch, En İyi Satış Rakamlarını Yakaladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör