Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanabilirsiniz

blank
Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanabilirsiniz

İçerik: Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanabilirsiniz

Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanabilirsiniz:

Koronavirüs aşıları ülke çapında dağıtılıyor olsa da, eskiden olduğu gibi ofislerimize ve sosyal toplantılarımıza dönmemiz muhtemelen biraz zaman alacak. Bu, Zoom, Microsoft Teams ve FaceTime gibi görüntülü sohbet ve konferans uygulamaları aracılığıyla muhtemelen iş arkadaşlarınızla, ailenizle ve arkadaşlarınızla konuşmaya hala çok zaman harcadığınız anlamına gelir. Gördüğünüz web kameraları hala stokta yoksa veya yeni bir tane satın almak istemiyorsanız Telefonunuzun kamerasını kolayca kullanabilir ve kendiniz için bir tane oluşturabilirsiniz.

Kullandığınız telefon birkaç yıldan daha eski olmadığı sürece, görüntü kalitesi dizüstü bilgisayarınızın varsayılan kamerasından daha iyi, daha işlevsel ve konumlandırması daha kolay olmalıdır, böylece çift çenenizi veya burnunuzu dik bir şekilde çekmezsiniz.

Android veya iPhone için doğru web kamerası uygulamasını bulun ve indirin

Akıllı telefonunuzu bir web kamerasına dönüştürmenize yardımcı olabilecek düzinelerce ücretsiz ve ücretli uygulama var. Appstore ve Google Play’den Türkçe veya İngilizce arama yaparak kolaylıkla bulabilirsiniz. İşte daha iyi sonuçlar almak için bazı öneriler;

Telefonunuzun ana kamerasını kullanın
Telefonunuzun ana kamerası, selfie kamerasından daha yüksek kaliteli bir görüntü üretecek ve aynı zamanda yakınlaştırma ve odaklama için daha fazla seçenek sağlayacaktır. İPhone 12, Samsung Galaxy S21 ve diğer birçok premium akıllı telefon, yerleşik 720p web kamerasına sahip en yeni MacBook modellerinden bazılarına göre 1080p’de daha keskin çözünürlüğe sahiptir. Telefonunuzu web kamerası olarak kullanırken en iyi sonuçları elde etmek için, bunun yerine arka kamerayı kullanın. öne bakan selfie kamerası.

Web kamerası uygulamaları ve görüntülü sohbet uygulamaları genellikle video çözünürlüğü, kalite ve yönün yanı sıra odak, beyaz dengesi ve renk efektleri gibi seçenekleri seçmenize izin verir.

Telefonunuzu sabitleyin
Telefonunuzu bir tripod, sehpa veya masa üstü montaj üzerinde sabitleyerek kolunuzu sıkıştırmaktan veya rahatsız edici bir açıya çarpmaktan kaçının. Bu size en az titrek ve en profesyonel görünümlü sonuçları verecektir. (CNET, Manfrotto’dan bu 37 $ ‘lık mini tripodu önerir.)

Biraz aydınlatma kurun
İster ev ofisinde, mutfak masanızda veya yatağınızda çalışıyor olun, yüzünüzün parlak görünmesi, gölgeleri ortadan kaldırması ve belki bir veya iki kırışıklığı gizlemesi için iyi bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacak. Halka ışık almayı düşünebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör