Apple-Hyundai Ortaklık Söylentileri Devam Ediyor

blank
Apple-Hyundai Ortaklık Söylentileri Devam Ediyor

İçerik: Apple-Hyundai Ortaklık Söylentileri Devam Ediyor

Apple-Hyundai Ortaklık Söylentileri Devam Ediyor: TF Securities analisti Ming-chi Kuo, Apple ve Hyundai’nin bir elektrikli otomobil üzerinde birlikte çalıştığı yönündeki haberleri doğruladı. AppleInsider tarafından aktarılan bir araştırma notunda Kuo, Apple’ın ilk otomobilinin Hyundai’nin pille çalışan elektrikli araçlar için E-GMP platformunu temel alacağını söylüyor.

E-GMP platformu geçen yılın sonlarında duyurulmuştu ve bu yıldan itibaren Hyundai’nin elektrikli otomobillerinin temeli olması bekleniyor. Hyundai, E-GMP araçlarının teorik olarak tam şarjla 500 km’nin (310 mil) üzerinde menzile girebileceğini ve bataryanın hızlı şarj ile 18 dakikada yüzde 80 kapasiteye ulaşabileceğini iddia ediyor – ancak bireysel araç performansı elbette tasarıma bağlı olarak değişecektir. .

blank

Kuo, ilk Apple otomobilinin Hyundai ile birlikte üretileceğini, ancak GM ve PSA ile işbirliğini içeren diğer araçların da bir olasılık olduğunu ve Apple’ın otomotiv ortaklarının tedarik zinciri kaynaklarını kullanmak zorunda kalacağını iddia ediyor. Hyundai’nin ilk otomobilde “parça tasarımı ve üretiminde başı çekeceği” söylenirken, daha küçük yan kuruluşu Kia’nın ABD’de araç üretiminden sorumlu olacağı söyleniyor.

Geçen ay Hyundai, açıklamasına geri dönmeden önce Apple ile görüşmelerde bulunduğuna dair yerel haberleri doğruladı. Bildirinin son halini “Otonom EV’lerin geliştirilmesiyle ilgili olarak çeşitli şirketlerden potansiyel işbirliği talepleri alıyoruz” ifadesini okudu. “Tartışmalar erken aşamada olduğu için hiçbir karar alınmadı.”

Reuters geçtiğimiz günlerde Hyundai liderliğinin bir Apple ortaklığı beklentisiyle “bölündüğünü” bildirdi. İsimsiz bir yönetici, “Yapmanın iyi olup olmadığına bakılmaksızın, nasıl yapılacağı konusunda acı çekiyoruz” dedi. “Başkaları için araba üreten bir şirket değiliz. Apple ile çalışmanın her zaman harika sonuçlar üreteceği gibi değil. “

Kuo, bir Apple otomobilinin piyasaya çıkması için mümkün olan en erken tarihin 2025 olduğuna inanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple-Hyundai Ortaklık Söylentileri Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör