Apple, Maske İle Çalışan Face ID’yi Test Ediyor

blank
Apple, Maske İle Çalışan Face ID'yi Test Ediyor

İçerik: Apple, Maske İle Çalışan Face ID’yi Test Ediyor

Apple, Maske İle Çalışan Face ID’yi Test Ediyor: iPhone’lar insanların gittikleri her yerde yüz maskeleri taktıkları bir çağda, tekil biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olarak Face ID ile başarılı olamayor. iPhone kullancıları ya maskerini çıkarıp telefonun kilidini açıyor ya da şifre yazmak zorunda kalıyor. Bu, kaçınılmaz olarak, gün boyunca sürekli olarak şifrenizi girmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak Apple, bir Apple Watch’unuz olduğu sürece, maske ömrü sırasında telefonunuza girmeyi kolaylaştıracak bir geçici çözüm buldu.

İlk olarak Pocket-lint tarafından bildirildiği üzere, bugün beta sürümüne giren yeni iOS 14.5 güncellemesi, iPhone’unuzun kimliğini hızlı bir şekilde doğrulamak ve kilidini açmak için bileğinizdeki Apple Watch’u kullanıyor. Apple zaten bu kullanışlı numarayı Mac’te sunuyor, ancak şimdi iPhone’a da geliyor.

Burada da benzer şekilde çalışır. Ekranı açmak için iPhone’unuzu kaldırırsınız ve iPhone’unuzun kilidinin açıldığını belirtmek için Apple Watch’unuzda biraz dokunsal geribildirim hissedersiniz. Verilerinizi güvende tutmak için bir önlem olan, bunun ilk etapta çalışması için cihazların yakın olması gerekir. (Apple Watch kilitliyse bu da çalışmaz.) Ve bu Apple Watch kısayolu yalnızca iPhone’unuzun kilidini açmak için kullanışlıdır; Yüzünüz kapalıysa, App Store ve iTunes satın alımları yine de başka kimlik doğrulama gerektirecektir. Ve son bir güvenlik kontrolü olarak, Apple Watch ile kilit açma etkinleştirildiğinde bile birkaç saatte bir parolanızı girmeniz istenecek.

Bu özellik, bazı Mac sahipleri için her zaman bu kadar güvenilir olmamıştı, bu nedenle Apple’ın iPhone’da daha kusursuz hale getirip getirmediğini görmek için bazı testler gerekecek ve bu da insanların gün boyunca çok fazla kilidini açacak. Android, “akıllı kilit” ayarı aracılığıyla bir süredir benzer bir avantaj sunuyor.

Apple’ın iPhone 13 için Face ID’yi tamamlamak üzere ekran içi bir parmak izi okuyucusuna geçmeyi düşündüğü söyleniyor. En yeni iPad Air ayrıca güç düğmesinde bir Touch ID parmak izi sensörüne sahip, bu nedenle Apple’ın kullanıcılara daha fazla seçenek sunma seçenekleri kesinlikle var. gelecekteki iPhone’larda.

iOS 14.5 ayrıca, Facebook gibi şirketlerin memnun olmadığı uygulama izleme şeffaflığı kontrollerini (ve izin açılır pencerelerini) içerir. Xbox Series X ve PlayStation 5 denetleyicileri için destek ekler, küresel olarak kullanıcılara 5G çift sim işlevselliği sunar ve ayrıca acil durum kişilerini arama yeteneği gibi bazı Siri geliştirmeleri sunar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Maske İle Çalışan Face ID’yi Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör