Cem Bölükbaşı’ndan Formula 3’te Büyük Başarı

blank
Cem Bölükbaşı'ndan Formula 3'te Büyük Başarı

İçerik: Cem Bölükbaşı’ndan Formula 3’te Büyük Başarı

Cem Bölükbaşı’ndan Formula 3’te Büyük Başarı: Başarısını sanal parkurlarda gerçek parkurlarda sergileyen genç pilot Cem Bölükbaşı, Dubai’de düzenlenen ve üç yarıştan oluşan Formula 3 Asya Şampiyonası’nın ilk ayağındaki performansıyla alkış aldı.

Espordan gerçek pistlere geçiş hikayesi ve yüksek performansıyla dünyada adından söz ettiren Cem Bölükbaşı, kariyerinde ilk kez katıldığı Formula 3 Asya şampiyonasına güzel bir başlangıç ​​yaptı. Dubai Autodrome’da düzenlenen 3 yarıştan oluşan şampiyonanın ilk turunda 8 pilot arasından topladığı puanlarla 23. sıraya yükselen Bölükbaşı, tecrübeli pilotlara karşı üstün bir performans sergiledi.

Genç yetenek turnuvaya hızlı başladı
29-30 Ocak tarihleri ​​arasında Dubai Autodrome’da düzenlenen üç yarışta ilk etapta Cem Bölükbaşı sırasıyla 23, 7 ve 9. yarışları tamamlayarak 12 puanla genel sıralamada 8. sırada yer aldı. Formula 8’deki ilk deneyiminde büyük başarılara imza atan genç pilot, Formula 3 Asya şampiyonasının son takım şampiyonu olan Black Arts Racing takımı ile şampiyonanın önümüzdeki turlarında toplam 3 yarışa hazırlanıyor. Şampiyonanın bir sonraki ayağı, Formula 12 takviminde de yer alan Abu Dabi’deki Yas Marina pisti. 1-4 Şubat tarihlerinde yapılacak olan şampiyonanın ikinci turu üç farklı yarışa sahne olacak.

Şampiyonada Doğuş Grubu’nun ana desteği ile genç yarışmacı olarak yer alan, aynı zamanda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Rixos Hotels, Blue Jeans ve TEM de Ajans tarafından desteklenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Cem Bölükbaşı ve Politika, yarışın ardından takımı ziyaret eden Kılıç, tebriklerini iletti.

Motor sporlarında en üst seviyeye emin adımlarla ilerliyor
İlk Formula 3 deneyimini 2019 yılında Formula Renault Eurocup’ın 9. etabında Hockenheim pistinde alan genç yarış pilotu, tek kişilik yarıştaki bu ilk başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Espordan gerçek yarışa geçişin en başarılı ve nadir örneklerinden biri olarak yetkililer tarafından yakından takip edilen Bölükbaşı, 2020 ve 4 sezon GT2019 Avrupa Şampiyonası’nda Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) ekibinin yönlendirmesini paylaştı; BOM ekibinin Pro-AM klasmanında 2020 sezonunu ikinci podyumda tamamladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cem Bölükbaşı’ndan Formula 3’te Büyük Başarı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör