Çip Üreticisi Qualcomm, Samsung’a Katıldı

blank
Çip Üreticisi Qualcomm, Samsung'a Katıldı

İçerik: Çip Üreticisi Qualcomm, Samsung’a Katıldı

Çip Üreticisi Qualcomm, Samsung’a Katıldı: MediaTek, telefonlar, PC’ler, robotlar ve diğer cihazlar için ultra hızlı 5G bağlantısı sunan Qualcomm ve Samsung’a katıldı. Tayvanlı yonga üreticisi, ilk kez milimetre dalga bağlantısı içeren yeni M80 modemini Pazartesi günü tanıttı.

MediaTek’in geleneksel pazarlarının çoğu için mmWave’in olmaması önemli değildi. Teknoloji süper hızlıdır, ancak yalnızca kısa mesafelerde seyahat edebilir ve büyük ölçüde yalnızca şehirlerin yoğun bölgelerine kurulmuştur. Bunun yerine Çin, T-Mobile ve dünyanın dört bir yanındaki çoğu operatör, o kadar hızlı gitmeyen ancak daha güvenilir olan 6Ghz altı 5G’yi piyasaya sürdü. Ancak, Verizon’un 5G ağındaki telefonlar için mmWave bağlantısı gereklidir ve dünya çapında daha fazla mmWave ağı kurulmaktadır.

MediaTek’in M80 modemi cihazlarda olduğunda, özellikle ileri teknoloji telefonlar için mmWave muhtemelen daha fazla talep görecek. Ve hızla daha ucuz cihazlara doğru genişliyor.

MediaTek satış genel müdürü Finbarr Moynihan, “En üst seviyeye odaklanmaya devam ediyoruz … bu nedenle, ilerledikçe, kaçınılmaz olarak, milimetrik dalgaların bu yüksek uç platformlara entegre edilmesi gerekecek,” dedi. Haberler. Ve pazar “bu cihaz fiyat noktalarının altında hareket ettikçe, milimetre dalgası giderek daha fazla bir gereklilik haline gelecektir” dedi.

M80, 7.67 Gbps’ye kadar veri indirme ve 3.76 Gbps’ye kadar hızlı veri yükleme, Qualcomm ve Samsung’un modem hızlarını aşabilir. Qualcomm’un Snapdragon 888’i, X60 modemi ile 7,5 Gbps’ye kadar veri indirebilir ve 3 Gbps’de veri yükleyebilir. Ve Samsung Exynos 2100, düşük bant 5G’ye göre maksimum 5,1 Gbps indirme hızlarını ve mmWave üzerinden 7,35 Gbps’ye kadar indirme hızlarını kaldırabilir.

MediaTek’in yeni modemi en yüksek hızları sunsa da, muhtemelen bu yılın sonlarına kadar cihazlarda olmayacak. MediaTek, ürünlerde ne zaman sevk edileceğini belirtmedi ancak M80’in örneklerini müşterilere “2021’in sonlarında” verdiğini söyledi. Qualcomm, en yeni modemlerini yılın başlarında tanıtma eğilimindedir, bu da yakında müşterileri için daha da hızlı bir ürün sunabileceği anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çip Üreticisi Qualcomm, Samsung’a Katıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör