‘FIFA 21’ 17 Mart’ta Google Stadia’ya Geliyor

blank
'FIFA 21' 17 Mart'ta Google Stadia'ya Geliyor

İçerik: ‘FIFA 21’ 17 Mart’ta Google Stadia’ya Geliyor

‘FIFA 21’ 17 Mart’ta Google Stadia’ya Geliyor: EA, Stadia’ya birden fazla futbol maçı getiriyor. Yayıncı bugün, “güzel oyun” serisinin en son girişi olan FIFA 21’in 17 Mart’tan itibaren yayınlanabileceğini duyurdu. 28 Ocak’ta hizmete eklenen çok farklı bir futbol oyunu olan Madden NFL 21’e katılacak. Yayınlanabilir bağlantı noktası, Chromecast Ultra dongle’lar, Android telefonlar ve tabletler, Chrome tarayıcısı ve iOS cihazları da dahil olmak üzere Stadia tarafından desteklenen tüm cihazlarda ya Google’ın resmi web uygulaması veya Stadium gibi hayran yapımı bir uygulama aracılığıyla çalışmalıdır. Şimdilik, oyunun lansman sırasında Madden NFL 21’e benzer geçici bir ücretsiz deneme sürümüne sahip olup olmayacağı belli değil.

Duyuru çok büyük bir sürpriz değil. Geçtiğimiz Nisan ayında, şirketin ismi gelecekte Stadia’ya gelecek olan üç başlık düşürdü: Madden NFL 21, FIFA 21 ve Respawn tarafından geliştirilen Star Wars Jedi: Fallen Order. İkincisi, 24 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’deki ilk çıkışından bir yıldan fazla bir süre sonra yayınlandı.

Bu arada FIFA 21, geçtiğimiz Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için çıktı. PlayStation 5 ve Xbox Series S ve X konsolları için geliştirilmiş sürümler birkaç ay sonra piyasaya sürüldü. EA, Stadia bağlantı noktasının yapısını açıklamadı, ancak mevcut PC sürümüne dayandığını tahmin ediyoruz.

Google için çok büyük bir sürüm. Stadia’nın kitaplığında NBA 2K21 de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli spor başlığı vardır, ancak genel kitaplığı Steam ve Sony ve Microsoft tarafından işletilen konsol pazarları ile karşılaştırıldığında soluk kalır. Her ekleme, platformun – hala herhangi bir arama işlevine sahip olmayan – mağazasının biraz daha az yıpranmış hissetmesine yardımcı olmalıdır.

Google’ın Montreal ve Los Angeles’taki birinci taraf geliştirme stüdyolarını kapatması artık özellikle önemli. Bir blog gönderisinde Stadia şefi Phil Harrison, şirketin bunun yerine üçüncü taraf geliştiriciler ve yayıncılara odaklanacağını söyledi. EA gibi şirketler olmadan, aylık Pro aboneleri de dahil olmak üzere Stadia müşterilerine sunabileceği çok az şey vardır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ‘FIFA 21’ 17 Mart’ta Google Stadia’ya Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör