Google, Stadia Oyun Stüdyolarını Kapatıyor

blank
Google Bu Yıl Stadia İçin 100 Tane Oyun Yayınlamayı Planlıyor

İçerik: Google, Stadia Oyun Stüdyolarını Kapatıyor

Google, Stadia Oyun Stüdyolarını Kapatıyor. Montreal ve Los Angeles’taki stüdyoları kapatıyor ve Google’ın oyun geliştirme bölümünü yönetmek için seçtiği sektörde kıdemli Jade Raymond şirketten ayrılıyor. Stadia başkan yardımcısı ve genel müdürü Phil Harrison bir blog gönderisinde Google’ın hizmete yatırım yapmaya devam edeceğini yazdı.

Harrison, “Sınıfının en iyisi oyunları sıfırdan yaratmak uzun yıllar alıyor ve önemli yatırımlar alıyor ve maliyet katlanarak artıyor,” diye yazdı. “Kendini kanıtlamış Stadia teknolojisini geliştirmeye ve iş ortaklıklarımızı derinleştirmeye odaklandığımızdan, dahili geliştirme ekibimiz SG&E [Stadia Games and Entertainment] ‘dan özel içerik sağlamak için daha fazla yatırım yapmamaya karar verdik. yakın vadeli planlı oyunlar. “

Şirket, ilk Stadia stüdyosunu 2019’da Montreal’de açtı ve ekibi desteklemek için o yıl Journey to the Savage Planet geliştiricisi Typhoon Studios’u satın aldı. Google, Los Angeles stüdyosunu geçen Mart ayında duyurdu. Harrison, ekip üyelerinin çoğunun diğer rollere geçeceğini ve Google’ın yeni pozisyonlar bulmalarına yardımcı olacağını belirtti. SG&E, Orcs Must Die! Dahil birkaç Stadia münhasır kitabı yayınladı. 3, Outcasters ve Batık: Gizli Derinlikler.

Harrison’a göre Google, üçüncü taraf oyunlarını platforma getirmek için geliştiriciler ve yayıncılarla çalışmanın “Stadia’yı uzun vadeli, sürdürülebilir bir işletmeye dönüştürmenin en iyi yolu” olduğuna inanıyor. Kasım ayında Stadia’nın oyun direktörü Jack Buser, hizmet için yapılan çalışmalarda 400 oyun bulunduğunu söyledi. Özel Stadia oyunları Harmonix ve Supermassive gibi stüdyolardan geliştirilmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Stadia Oyun Stüdyolarını Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor

World of Warcraft’ın Yeni Oyunu 1 Haziran’da Geliyor. World of Warcraft Classic oyuncularının Burning Crusade …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör