Microsoft 365, Yapay Zeka Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

blank
Microsoft 365, Yapay Zeka Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Microsoft 365, Yapay Zeka Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Microsoft 365, Yapay Zeka Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor:

Ünlü teknoloji üreticisi, 365 mobil uygulamaları için Outlook, Teams, Office Lens (şimdi Microsoft Lens) ve Office Mobile’daki yeni yapay zeka ve doğal dil özellikleriyle bir dizi yeni güncellemeyi açıkladı. Ayrıca Office ve Teams’de hızlı formlar, anketler ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan “mikro görevler” adlı yeni bir özellik tanıttı.

İOS üzerinde Outlook kullanıcıları için Microsoft, yakında Cortana ile diyaloğa dayalı yapay zeka teknolojisini tanıtacak. Microsoft, bu özelliği ilk olarak “günlük yaşamınızı düzenlemenin yararlı yollarını sağlamayı amaçlayan etkileşimli, sesli ileriye dönük yardımcı deneyimler” olarak adlandırıyor. Örnek bir videoda, “Hey Cortana, e-postalarımı oynat” sorusunu soran biri gösterildi ve ardından sesli asistan son bir mesajı okudu. Daha sonra bir kişi, Outlook aracılığıyla bir toplantı planlamak için Cortana’yı kullanabildi.

blank

Microsoft ayrıca Teams’i (ardından Outlook ve Office) ABD’deki İngilizce doğal dil sorgularını destekleyecek şekilde güncelleyecektir. Mesajları, sohbetleri, toplantıları ve daha fazlasını bulmak için metin veya Cortana kullanarak aramayı da kullanabileceksiniz. Uygulama ayrıca, kullanıcıların Microsoft Lens’ten (eski adıyla Office Lens) akıllı taramayı kullanarak katkıda bulunmalarına ve oluşturmalarına olanak tanıyan bir video içeriği işbirliği özelliği ekliyor.

Lens ayrıca önce Lens uygulamasında ve ardından Office Mobile’da İngilizce el yazısını ve metni tanıma becerisi kazanıyor. Microsoft, bu, “el yazısı notları yalnızca belgelerinize eklemek için metne dönüştürmenize” olanak tanıyacak dedi.

Son olarak Microsoft, “mikro görev kısayolları” sunuyor. Bunlar, Office veya Teams’de hızlı formlar veya anketler oluşturmanıza, günlük hava durumu tahminiyle zamanınızı planlamanıza, entegre Bing web görünümüne sahip bir Outlook mobil e-postasından bir web sitesine bağlanmak için dokunmanıza, Microsoft’un Yapılacaklar widget’ını kullanmanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft 365, Yapay Zeka Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör