Ünlü Gerilim Oyunu Control, PS5 Güncellemesi Aldı

blank
Ünlü Gerilim Oyunu ''Control'' PS5 Güncellemesi Aldı

İçerik: Ünlü Gerilim Oyunu Control, PS5 Güncellemesi Aldı

Ünlü Gerilim Oyunu Control PS5 Güncellemesi Aldı: Remedy’nin doğaüstü gerilim oyunu Control, önceki nesil konsollardaki en iyi oyunlardan biriydi, ancak aynı zamanda donanım konusunda da açıkça mücadele eden bir oyundu. 2019’da oyunu temel model PS4’te incelendiğinde, aksiyon çok yoğunlaştığında aksiyonun devam ettiğini hissedebiliyordunuz.

PlayStation 5 ve Xbox Series X ile ilgili en iyi şeylerden birinin, eski oyunları daha iyi hale getirmelerinin, geriye dönük uyumlulukla veya yeni nesil Control: Ultimate Edition durumunda, donanımı kullanan yepyeni sürümler. Ve şimdi PS5’te Control ile birkaç saat geçirdiğime göre, gerçekten ideal bir oyun yolu gibi hissettirdiğini söyleyebiliriz.

En belirgin iyileştirmeler beklenen gelişmelerdir. Birçok XSX ve PS5 oyununda olduğu gibi, Control’ün yeni sürümü iki mod sunuyor: biri performansa, diğeri görsellere odaklanıyor. İlkinde, oyun sabit bir 60 fps’de çalışıyor ve bu da büyük bir fark yaratıyor. Kontrol, sürekli hareket etmeyle ilgili bir aksiyon oyunudur: düşmanları alt etmek için telekinetik güçler ve şekil değiştiren bir silah kombinasyonu kullanırsınız, ancak yine de çok uzun süre oturursanız bunalırsınız. Bu, hızı gerekli kılar. Oyun, büyük bir çatışmada, biraz bile olsa teklediğinde, akışınızı gerçekten kesintiye uğratabilir. Bu PS5’te olmaz.

Diğer mod, kare hızını 30 fps’ye düşürür, ancak ışın izleme gibi üst düzey grafik özellikleri açar. Kontrolün ayarı karanlık ve kasvetli, ancak daha gerçekçi yansımaları görebileceğiniz mermer zemin veya yer altı su birikintileri gibi birçok parlak yüzey var. Harika görünüyor ve dünyaya daha fazla derinlik ve doku katıyor, özellikle de genellikle çok karanlık olduğu için. Ama oyunu 60 fps’de yapmak benim tercihim. Oyunun inanılmaz dövüşünü çok daha iyi hale getiriyor. 30 fps hala oynatılabilir, ancak daha yüksek bir kare hızında oynattıktan sonra geri dönmek zor olabilir.

PS5 sürümü ayrıca fazladan bir adım atar ve DualSense denetleyicisini de kullanır. Fortnite gibi oyunlar gibi, tetikleyiciler artık silahınızı ateşlediğinizde biraz direnç sağlıyor. Kulağa küçük geliyor, ancak sanal mermi ateşleme eylemini biraz daha tatmin edici hale getirmeye yardımcı oluyor. Kontrol ayrıca, kontrol cihazının daha ince dokunsal titreşimlerinden en iyi şekilde yararlanmak için Sony tarafından geliştirilmiş olmayan birkaç başlıktan biridir. Tüyler ürpertici ofiste dolaşırken küçük ayak sesleri hissedebilirsiniz ve zihninizle nesnelerin etrafında dolaşarak etrafta uçmaya başladığınızda özellikle eğlencelidir. Avuçlarınızda tüm bu gerilimi hissedebilirsiniz. Daha iyi kare hızıyla birleştiğinde, Control’ün birçok uzun savaşını çok daha heyecanlı hale getirir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ünlü Gerilim Oyunu Control, PS5 Güncellemesi Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör