Amazon’un Elektrikli Araçları ABD’de Çalışmaya Başladı

blank
Amazon'un Elektrikli Araçları ABD'de Çalışmaya Başladı

İçerik: Amazon’un Elektrikli Araçları ABD’de Çalışmaya Başladı

Amazon’un Elektrikli Araçları ABD’de Çalışmaya Başladı:

Amazon, Rivian’dan 100.000 elektrikli dağıtım aracı satın aldıktan sonra, bunları Los Angeles’taki teslimat rotalarında test etmeye başladı. Amaç, 2021’de 16 şehre çıkmaya başlamadan önce minibüslerin performansını, güvenliğini ve dayanıklılığını teyit etmektir.

Amazon’a göre Amazon, özelleştirilebilir “kaykay” çerçeve yapısını kullanarak “türünün ilk örneği tamamen elektrikli bir teslimat aracı” yaratmak için araçlar üzerinde Rivian ile ortaklık kurdu. Amazon küresel filo ve ürün direktörü Ross Rachey, “Gördüklerimize göre, bu en hızlı modern ticari elektrifikasyon programlarından biri ve bununla inanılmaz derecede gurur duyuyoruz” dedi.

Elektrikli minibüs (tbh ismine ihtiyaç duyuyor), yumuşak açıları ve yuvarlak, alçak farlar sayesinde temiz, şirin bir tasarıma sahip. Şu anda test edilen model 150 mil menzile sahip, ancak Amazon ve Rivian, arazi ve hava durumu gibi faktörlere bağlı olarak bölgeler için farklı güç aktarma organları ve batarya yapılandırmaları oluşturacak. Araç, güvenlik için 360 derecelik kameralar, daha iyi görüş için büyük bir ışık çubuğu ve evet, Alexa ses kontrolü ile bir araç yönlendirme sistemi içeriyor.

Rivian ve Amazon, araçları 2021’in sonuna kadar tam üretime geçmeden önce hala rafine ediyor, ancak Amazon Kuzey Amerika ve Avrupa’daki teslimat merkezlerine şimdiden “binlerce” şarj istasyonu kurdu. 100.000 kişilik filonun tamamını çalıştırmadan önce 2022 yılına kadar 10.000 aracın yollara çıkmasını planlıyor. Amazon, müşteri olmanın yanı sıra, Rivian’ın sahiplerinden biridir ve 2019’un başlarında 700 milyon dolarlık bir yatırım turuna liderlik etmiştir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon’un Elektrikli Araçları ABD’de Çalışmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör