Elektrikli Araç Üreticisi Karma’dan Yeni Yakıt Projesi

blank
Elektrikli Araç Üreticisi Karma'dan Yeni Yakıt Projesi

İçerik: Elektrikli Araç Üreticisi Karma’dan Yeni Yakıt Projesi

Elektrikli Araç Üreticisi Karma’dan Yeni Yakıt Projesi. Karma normal elektrikli araçlarından farklı bir şey üzerinde çalışıyor. Araç üreticisi firma baz yakıt olarak metan kullanan hidrojen arabaları projesini geliştirmeye başladı. Karma, metanolü hidrojene dönüştüren bir metanol yakıt hücresi üzerinde Danimarka’nın Blue World Technologies ile birlikte çalışıyor ve bu da bir yakıt hücresine güç veriyor.

Şirketler, teknolojinin nasıl çalışacağı veya hangi emisyonları üreteceği konusunda pek bir şey söylemedi, ancak metanolü hidrojene dönüştüren yakıt hücrelerine dönüştürülmüş metanol yakıt hücreleri deniyor. Buradaki fikir, ABD ve Danimarka’da test edilmek üzere 2021 sonuna kadar Karma’nın çıkacak GSe-6 elektrikli aracına bir tane kurmak. Bu plana giderse, Karma sonunda metanol yakıt hücreli arabalar üretebilir.

blank

Reform edilmiş metanol yakıt hücreleri yıllardır var oldu, ancak kirlilikten ari değiller. Hepsi gazlı veya dizel motorlu bir arabadan daha az olmasına rağmen, hem su hem de CO2 sera gazı emisyonları üretir. Metanol, oda sıcaklığında sıvı olması açısından hidrojene göre bir avantaja sahiptir, bu nedenle benzin veya dizel gibi depolanabilir ve dağıtılabilir. Ayrıca, bir metanol arabaya birkaç dakika içinde yakıt ikmali yaparsınız, burada EV’lerin şarj olması çok daha uzun sürer.

Blue World Technologies’e göre metanol, “elektrik, biyokütle, biyogaz ve belediye atıkları” gibi yenilenebilir kaynaklardan yapılabilir. Bununla birlikte, herhangi bir yakıt hücreli araçta olduğu gibi, elektrikle metanol oluşturmak ve ardından bunu bir araca güç sağlamak için bir yakıt hücresinde kullanmak, bir pili doğrudan şarj etmekten çok daha az verimlidir – daha önce Engadget’in hidrojen açıklayıcısında detaylandırdığım gibi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elektrikli Araç Üreticisi Karma’dan Yeni Yakıt Projesi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör