Google Meet, Bağlantı Kalitenizi Test Ediyor

blank
Google Meet, Bağlantı Kalitenizi Test Ediyor

İçerik: Google Meet, Bağlantı Kalitenizi Test Ediyor

Google Meet, Bağlantı Kalitenizi Test Ediyor: Pandemi ve Covid-19 hayatımıza girdiği günden beri gerek okulda gerekse iş için sık sık online toplantılara veya derslere katılıyoruz. Hepimizin başına zaman zaman bazı teknik aksaklıklar geliyor. Özellikle ses ve görüntü problemleri bazen işimizi çok zorlaştırıyor. Kimse sesi karşı tarafa gitmiyorken uzun uzun konuşmayı sevmez. Veya bir iş toplantısı esnasında ekranınız karanlıksa bu çok iyi bir izlenim uyandırmayabilir. Hiç şüphesiz yeni normaller hayatımıza yeni problemler de getirdi ancak Google Meet bu sıkıntıların farkına vardı ve yeni bir tesk paneli oluşturdu.

Google, bir toplantıya girmeden önce görüntü ve sesinizin düzgün çalıştığından emin olabilen yeni bir Meet özelliği başlattı. Diğer tarafın “Katılmaya hazır mısınız?” Görüşmesinde görmesini istemediğiniz herhangi bir şey olup olmadığını zaten kontrol edebilirsiniz. video önizleme penceresi, Meet’in yeni “yeşil oda” özelliği bundan daha fazlasını yapabilir. Artık, bir toplantıya katıldığınızda, çevre aygıtlarınızın ve ağınızın içeri girmeden önce düzgün çalıştığını onaylamak için önizleme penceresindeki “Sesinizi ve videonuzu kontrol edin” düğmesini tıklayabilirsiniz.

blank

Teknoloji devi, düşük ses kalitesi ve yüksek arka plan gürültüsü, sessiz mikrofonlar ve eksik hoparlör veya kulaklık bağlantısı gibi sorunları yakalamanıza yardımcı olabileceğini söylüyor. Özellik bir sorun tespit ederse Meet, tarayıcınızın mikrofonunuza veya kameranıza nasıl erişmesine izin vereceğiniz gibi yaygın sorunlar için sorun giderme ipuçları içeren bir uyarı gösterir. Ayrıca, harici cihazların takılı olması durumunda, yeşil odanın içinde kullanmak istediğiniz mikrofonu, hoparlörü ve kamerayı seçebileceksiniz. Özellik artık Google Workspace ve G Suite kullanıcılarına sunulmaya başladı ve önümüzdeki 15 gün içinde herkesin kullanımına sunulacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Meet, Bağlantı Kalitenizi Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör