Instagram, Fotoğraf Paylaşma Politikasını Değiştiriyor

blank
Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü Instagram'ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi "daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri" temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

İçerik: Instagram, Fotoğraf Paylaşma Politikasını Değiştiriyor

Instagram, Fotoğraf Paylaşma Politikasını Değiştiriyor. Sosyal medya devi, popüler özellikle etkileşimi nasıl değiştirdiğini görmek için bir testin parçası olarak yayınınızdaki yayınları paylaşma (ve yeniden paylaşma) yeteneğini devre dışı bırakıyor. Social Media Today, şirketin testin yürütüldüğü “belirli ülkelerdeki” kullanıcılara gönderilen bir bildirim bandındaki değişikliği duyurduğunu yazdı. Tam olarak hangi ülkelerin katıldığına dair ayrıntılar için Instagram’a ulaştık ve daha fazlasını duyarsak güncelleme yapacağız.

Bildirim başlıyor “Topluluğumuzdan Hikayelerde daha az gönderi görmek istediklerini duyduk”. “Bu test sırasında Hikayenize feed gönderisi ekleyemeyeceksiniz.” Yayınları öykülerle yeniden paylaşmak oldukça yaygın bir uygulamadır, ancak özet akışınızda bir gönderi göreceğiniz ve ardından hemen arkadaşınızın öykülerinde yinelenen bu gönderiyi gördüğünüz durumlar yaratır.

Ünlü teknoloji yazarı Matt Navarra konuyla ilgili Instagram’ın yeni fotoğraf paylaşma güncellemesiyle ilgli bir tweet attı.

Bu durum ne kadar can sıkıcı olsa da, Instagram’ın arkadaşları ve aileyi tercih eden algoritması nedeniyle, yayınları hikayelerle paylaşmanın kaç sanatçı, işletme ve kuruluşun kullanıcıların önüne geçtiğini belirtmek gerekir. Örneğin, hikayelerde yayın gönderilerini itmek, mahallenizdeki karşılıklı yardım kuruluşuna daha fazla bağış alma fırsatı sunar. Yeniden paylaşma yeteneğini ortadan kaldırmak, Facebook ve Instagram’ın ilk etapta teşvik edilen bir davranışına, hikayeleri uygulamada çok belirgin bir şekilde yerleştirerek ve bunları paylaşma olanağı sunarak yanıt vermek demektir.

Şimdilik, yeniden paylaşımları devre dışı bırakmak, tıpkı şirketin değerlendirdiği beğenilerdeki değişiklikler ve prototip oluşturduğu çeşitli yeni uygulama düzenleri gibi bir test olmaya devam ediyor. Ancak zamanlama biraz ironik: Twitter şu anda tweetleri Instagram hikayelerinde çıkartma olarak paylaşma yeteneğini test ediyor. Dolayısıyla hikayelerinizde tamamen farklı bir sosyal medya platformundan çok daha fazla yeniden paylaşım görmeye başlayabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Fotoğraf Paylaşma Politikasını Değiştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör