Prag’da Artık Temsa Elektrikli Otobüsler Kullanılacak

blank
Prag'da Artık Temsa Elektrikli Otobüsler Kullanılacak

İçerik: Prag’da Artık Temsa Elektrikli Otobüsler Kullanılacak

Prag’da Artık Temsa Elektrikli Otobüsler Kullanılacak. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da elektrikli otobüs ihalesini kazanan TEMSA ve kardeş şirketi Škoda, bu yıl sonunda 14 otobüslük filosunu teslim edecek. Yaklaşık 10 milyon dolar değerindeki sözleşme, TEMSA’nın kardeş şirketi Škoda ile birlikte gerçekleştireceği ilk elektrikli otobüs teslimatı olacak.

Türk mühendisliğinin ürünü TEMSA marka elektrikli araçların Avrupa lansmanı devam ediyor. Sabancı Holding ve PPF Group ortaklığıyla geçtiğimiz aylarda İsveç’e ilk elektrikli otobüs ihracatını gerçekleştiren firma, bu kez rotasını Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a çevirdi. Bu kapsamda Škoda Taşımacılık bünyesinde Škoda Elektrik işbirliği ile Prag Transportation Company’nin elektrikli otobüs filosu sözleşmesini imzalayan TEMSA, bu yıl sonunda 14 otobüs filosunu teslim edecek.

Modern, çevre dostu ve sürdürülebilir araçlardan oluşan filo, şehrin karbon emisyonlarını azaltırken daha temiz ve yaşanabilir bir hava elde etmesine katkıda bulunacak. Yaklaşık 207 milyon kron (10 milyon $) değerindeki sözleşme, TEMSA’nın kardeş şirketi Škoda ile gerçekleştireceği ilk elektrikli otobüs teslimatı olacak.

“Ulusal ekonomi için büyük anlam ifade ediyor”
Prag’a elektrikli otobüs ihracatının TEMSA – Skoda Transportation işbirliğinin ilk somut örneği olduğuna dikkat çeken TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Kazanılan bu ihale ile kardeş şirketimiz Skoda Transportation ürettiği elektrikli otobüslerimizi teslim etmekten mutluluk duyuyor. Prag Taşımacılık Şirketi ile ortak teknoloji ile. yaşıyoruz. Bu ihracat, Türkiye ekonomisi ve Türk sanayisi için de çok önemli bir anlam ifade ediyor. Skoda Transportation’ın anavatanı olan Çek Cumhuriyeti, çevre dostu araçlar ve karbon emisyonlarının azaltılması konusunda dünyanın en bilinçli ülkelerinden biridir. Teslim edeceğimiz 14 elektrikli araç filosunun, şehrin modern mimarisine ayak uydurmasının yanı sıra ekonomik, konforlu, güvenli ve çevreye duyarlı yapısıyla ‘akıllı şehirler’ vizyonuna örnek olacağına inanıyoruz.

“Elektrikli araçlarda oyun kurucuyuz”
TEMSA’nın elektrikli araçlarda dünyadaki oyun kurucu firmalar arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü vurgulayan Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Bu kapsamda Skoda Taşımacılık ve TEMSA, önümüzdeki dönemde farklı pazarlarda daha büyük başarı hikayelerine sahip olacak. ortak teknoloji gücü ve bilgisi. Atacağına içtenlikle inanıyorum ”dedi.

“İşbirliğinin en somut adımı”
Škoda Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Petr Brzezina, TEMSA işbirliğiyle elde edilen bu başarıdan duyduğu memnuniyeti vurguladı. Brzezina, “Çevreye duyarlı, modern ve aynı zamanda düşük işletme maliyetleri ile ekonomiye değer katan bu filoyu tedarik etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sözleşme aynı zamanda Škoda ve TEMSA işbirliği için ilk önemli adımdır. “12 metrelik otobüslerden oluşacak bu filo, sofistike bir teknolojik altyapı ve modern bir tasarım deneyiminin sonucudur.”

Škoda E’CITY olarak adlandırılacak elektrikli otobüsler, yeni nesil teknolojilerin desteğiyle kolay şarj ve pil durumunu uzaktan kontrol etme gibi özellikleriyle farklılaşıyor. Çevresel ve düşük maliyet avantajı nedeniyle ‘geleceğin teknolojisi’ olarak adlandırılan bu şarj ekipmanı, daha uzun ve daha konforlu bir yolculuğa olanak sağlıyor.

E’City hakkında
Yeni elektrikli otobüs E’City, 12 metre uzunluk ve 80 km / saat hız ile tasarlandı. Bir şarjla 100 kilometreden fazla garantili menzile sahip olan araç, tamamen alçak tabanlı, emisyonsuz, pille çalışıyor. 150kW’a kadar şarj gücüne sahip aracın şarjı, araçta çift kollu bir pantograf ve doğrudan 600V / 750V DC şebekesinden yerleşik galvanik olarak izole edilmiş bir şarj cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. Depo içerisindeki priz sayesinde araçta gece şarj seçeneği bulunmakta, klima ve ısıtma özelliği tamamen elektronik olup, yüksek güvenlik gereksinimleri nedeniyle sürücü kabini kapalıdır. Puset, tekerlekli sandalye ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular için özel alanlar içeren araç, otomatik yolcu sayma ve panjur ekipmanları da dahil olmak üzere modern bir bilgi ve check-in sistemi ile donatılacak ve yolcu güvenliği için bir kamera sistemi dahil edilecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Prag’da Artık Temsa Elektrikli Otobüsler Kullanılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör