Tesla, 135.000 Tane Aracını Geri Çağırıyor

blank
Tesla'ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

İçerik: Tesla, 135.000 Tane Aracını Geri Çağırıyor

Tesla, 135.000 Tane Aracını Geri Çağırıyor: Elektrikli otomobil üreticisi, istemeyerek de olsa, NHTSA’nın arabaları dokunmatik ekran arızaları nedeniyle geri çağırma baskısına göre hareket ediyor. Wall Street Journal, EV üreticisinin 2012-2018 Model S sedanlar ve 2016-2018 Model X SUV’ler de dahil olmak üzere 135.000’den az aracı potansiyel dokunmatik ekran arızaları nedeniyle geri çağıracağını bildirdi. NHTSA’nın daha önce açıkladığı gibi, Tegra 3 çipli modeller, arka kamera görünümü, buz çözme ayarları ve dönüş sinyali aydınlatması da dahil olmak üzere 8GB eMMC flash depolama kartlarının yıpranması durumunda temel dokunmatik ekran işlevini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Geri çağırma resmi olarak 30 Mart’ta başlıyor. Tesla’nın Kasım ayında sunduğu gibi, teknisyenler etkilenen panoları ücretsiz olarak değiştirecekler. Sorunun ortaya çıkması beş ila altı yıl sürebilir.

Ancak şirket o kadar da hevesli değil. Yetkililere, eMMC depolamasının bir aracın tüm yararlı ömrüne dayanmasını beklemenin “teknolojik olarak olmasa da ekonomik olarak mümkün olmadığını” savunarak, yonga aşınmasının bir kusur olduğu fikrini reddetti. İncelemeyi bitirmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek için geri çağırma yapıyordu. Geri çağırma bildiriminde, NHTSA “kabul etmediğini” ve bunun Tesla’nın yükümlülüklerini değiştirmediğini söyledi.

Bu Tesla’nın son hafızadaki tek hatırlaması değil. Bazı Model X sahiplerinden araçlarına 2020’nin başlarında paslanmış hidrolik direksiyon cıvataları üzerinden bakım yaptırmalarını istedi.

Yine de dokunmatik ekran arızaları endişe vericidir. EMMC depolamanın uzun süre dayanmasının garanti edilmediği doğru olsa da (doğası gereği flash bellek sonunda yazma yeteneğini kaybeder), önemli araç işlevleriyle bağlantılıdır ve birçok sürücü bu uzun ömürlülüğün farkında olmayabilir. İdeal olarak, Tesla gibi otomobil üreticileri, bunun gibi bileşenlerin büyük olasılıkla arızalanacağını açıklığa kavuşturur ve sürücülerden bu arızalar meydana gelmeden önce gelmelerini ister.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, 135.000 Tane Aracını Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör