Tiktok, Yasakların Ardından Hindistan’dan Çekiliyor

blank
TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor

İçerik: Tiktok, Yasakların Ardından Hindistan’dan Çekiliyor

Tiktok, Yasakların Ardından Hindistan’dan Çekiliyor:

TikTok, 29 Haziran’dan beri Hindistan’da yasaklandı. Ülkenin Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı yaptığı açıklamada, uygulamaların “Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, Hindistan’ın savunmasına, devletin güvenliğine ve kamu düzenine zarar veren faaliyetlerde bulunduğunu” belirtti.

ByteDance, o sırada çekilme planlarını belirtmiyordu. Duyuruyu takiben, TikTok Hindistan başkanı, şirketin Hintli kullanıcıların bilgilerini Çin hükümeti ile paylaşmadığını ve uygulamalarının Hindistan’ın veri gizliliği ve güvenlik gerekliliklerine uygun olduğunu iddia eden bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Yanıt verme ve açıklama sunma fırsatı için ilgili hükümet paydaşlarıyla görüşmeye davet edildik” ifadesi yer aldı. “Kullanıcı gizliliğine ve bütünlüğüne en yüksek önemi veriyoruz.”

Bu, TikTok’un Hindistan hükümeti ile ilk tartışması değildi. Tamil Nadu’nun bilgi teknolojisi bakanı da dahil olmak üzere Hintli milletvekilleri, hizmetteki gençlerin ve genç yetişkinlerin davranışlarıyla ilgili endişeleri gerekçe göstererek uygulamanın 2019’un başlarında yasaklanmasını istedi. Apple ve Google, bir eyalet mahkemesinin talebi üzerine Nisan ayı ortasında uygulamayı Hindistan’daki ilgili mağazalarından çıkardı.

Bu yasak bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra kaldırıldı ve halihazırda TikTok kullanan kişileri etkilemedi; sadece yeni indirmeleri engelledi. Yine de TikTok, yasağın yürürlükte olduğu her gün 500.000 dolara varan kayıplar yaşadığını iddia etti.

Yasağın kaldırılmasının ardından ByteDance, “Hindistan’daki kullanıcılarımıza sürekli bağlılığımızın bir kanıtı olarak güvenlik özelliklerimizi sürekli olarak geliştirmeye kararlıyız” dedi.

Diğer ülkelerin de TikTok ile uzun süredir devam eden güvenlik endişeleri var. Trump yönetimi, geçen yıl ByteDance ile ABD şirketleri arasındaki işlemleri engellemeye çalıştı ancak mahkemeler tarafından engellendi. Bazı ABD devlet kurumları, uygulamanın devlet tarafından verilen cihazlarda kullanımını yasakladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tiktok, Yasakların Ardından Hindistan’dan Çekiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör