Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

blank
Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

İçerik: Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bilgilendirme toplantısında yüz yüze eğitime geçişin detaylarını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Köylerimizde salgın olmadığı veya az olduğu görüldüğü için, eğitimin daha fazla kesintiye uğramaması için köy okullarımızı 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. Salgın nedeniyle çocuklarımızın. ” dedim.

Selçuklu okula güvenli bir şekilde çocuklarının sağlığı ile tanışmak için tüm çabalarımızı, dolayısıyla her gün ve bazen günde birkaç kez, dedi, ve Türkiye’de sahip oldukları dünya bilimsel verileri ve inceleme raporları.

Büyük bir ekibin veri akışını uygulamalarla ilişkilendirdiğini ve ilden illere detaylı verileri takip ettiğini belirten Selçuk, Bilim Kurulu’nun görüşlerinin dikkatle değerlendirildiğini, fiziksel ve ruhsal sağlık, psikososyal ve akademik değerlendirme verilerinin karşılaştırmalı olarak değerlendirildiğini belirtti.

“Salgının seyrine bağlı olarak, bazı köylerde uzaktan eğitim önerilebilir.”
Örnekte dünyada veriye dayalı yolla uygulama konusunda Türkiye’nin eğitim açısından salgın tedbirleri, gösterilen ülkeler arasında Selçuk’un 23 Mart 2020’den itibaren uzaktan eğitime başladığını, bugüne kadar televizyonda yayınlanan 10 bin öğretici video ve onlarca milyonlarca saat dikkat çekici bir performans canlı ders sergilediklerini söylediler.

Selçuk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sürece sabırla destek veren öğretmenlere, eğitim personeline ve velilere minnettarlığını dile getirerek, dün Kabine Toplantısı sonrası ikinci bölümde uzaktan eğitimden yüz yüze eğitime geçişin ana hatlarını paylaştığını hatırlattı. terim.

Eğitim takviminde de belirtildiği üzere ikinci dönemin 15 Şubat Pazartesi günü başlayacağını hatırlatan Selçuk, “Köylerimizde salgın olmadığı veya az olduğu görüldüğü için köy okullarımızı yüz yüze ve tam gün açıyoruz. Salgın nedeniyle çocuklarımızın eğitimi daha fazla kesintiye uğramasın diye her düzeyde. Elbette salgının seyrine bağlı olarak il sağlık kurulları bazı köylerimizde uzaktan eğitim önerebilir. ” O konuştu.

“Özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız özel ihtiyaçları olan öğrencilerimize eğitim vermeye başlayacak.”
Okul öncesi eğitime verdikleri önemi vurgulayan ve bunun eğitimin başlangıcı olduğunu vurgulayan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sebeple tüm bağımsız anaokullarını 15 Şubat’ta tam zamanlı açmaya karar verdik. güçlü bir başlangıç ​​yapın ve daha fazla gecikmeyin. 1 Mart Pazartesi günü tüm sınıf seviyelerindeki ilkokullarımızı açmaya karar verdik. İlköğretim öğrencilerimiz haftada iki gün seyreltilerek eğitimlerine devam edecekler. Aynı tarihten itibaren özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız özel ihtiyaçları olan öğrencilerimize eğitim vermeye başlayacaktır.

1 Mart tarihinde okullarımız, sınav dönemine giren 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize kapılarını açacak. Sınavlara verimli bir şekilde hazırlanmaları ve öğretmenleri ile bire bir çalışmaları çok önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimiz 1 Mart’ta tam zamanlı eğitimlerine başlayacak ve Bilim Kurulu’nun belirlediği şartlar çerçevesinde dersliklerde yerlerini alacaklardır. Ayrıca devam eden Destek Eğitim Kurslarına daha kolay ulaşabilmeleri için öğrencilerimiz sokağa çıkma yasağı olan gün ve saatlerde özel izinli sayılacaktır. “

“Lise öğrencilerinin ilk dönemdeki sınavları Mart ayında yapılacak”
İlk dönem lise öğrencilerinin sınavlarının Mart ayında planlanarak yüz yüze yapılacağını belirten Selçuk, bu sınavların kapsamının 1 Kasım 2020 tarihine kadar geldikleri ders konularını da içerdiğini belirterek, “ Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları, önceki dönemde olduğu gibi elbette velilerimizin kararına bağlıdır. olacak. Çocuklarını yüz yüze göndermek istemeyen velilerimizden bulundukları okullara durumlarını yazılı olarak bildirmelerini rica ediyoruz. Bu durumda çocuklarımız devamsız sayılmayacak, uzaktan eğitime devam edecekler ve onlar da müfredattan sorumlu olacaktır.

Hepinizin bildiği gibi öğretmenlerimiz Kovid-19 aşısı uygulama sırasına göre öncelik grubuna dahil edildi. Süreci hızlandırmak adına Şubat ayında yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimize aşılama planlanmaktadır. Sağlık Bakanlığımızın bulguları doğrultusunda özellikle bazı illerde salgınla ilgili vaka sayısının çok az olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde salgının seyrine bağlı olarak il temizlik kurulları ve valiliklerin kararı doğrultusunda farklı sınıf ve okul seviyelerinde yüz yüze eğitime başlanmasına yönelik kararlar alınabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör