ASELSAN, Sarp Silah Sisteminin 3000. Üretimini Kutladı

blank
ASELSAN, Sarp Silah Sisteminin 3000. Üretimini Kutladı

İçerik: ASELSAN, Sarp Silah Sisteminin 3000. Üretimini Kutladı

ASELSAN, Sarp Silah Sisteminin 3000. Üretimini Kutladı: DEF 2011’de ilk kez sergilendiği günden bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde bulunan ve pek çok ülkede faaliyet göstermeyen SARP’ın onuncu yaşı ve üç bininci üretimi sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da yüksek hacimli seri üretim sözleşmeleriyle. , Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof. Dr. Haluk Görgün’ün katılımıyla Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanlığı, Volume Kamoy Üretim Salonu’nda kutlandı.

Pandemi koşullarına uygun olarak sınırlı katılımla düzenlenen kutlamada, ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri’nin (UKSS) kısa tarihçesi, SST Sektör Başkanı Behçet Karataş tarafından paylaşıldı. Ardından, SARP’ın kalifikasyonu ve seri üretim süreci Mikroelektronik Rehberlik ve Elektro-Optik (MGEO) Başkanı Mustafa Kaval tarafından anlatıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof.Dr.Haluk Görgün konuşmasında, SARP sisteminin yerli ve milli imkanlarla üretilen ASELSAN’ın en önemli değerlerinden biri olduğunu belirterek, ASELSAN Konya Silah’ın devreye girmesiyle birlikte vurguladı. Sistemleri A.Ş. Konuşmaların ardından SARP sistemleri ile kısa bir gösteri yapıldı ve kutlama töreni tamamlandı.

ASELSAN UKSS ürün ailesinin üyelerinden SARP, bugün Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarını tamamen yerli ve milli kaynaklarla üreterek karşılamaktadır. Uzaktan kumanda ve stabilizasyon özellikleri ile öne çıkan SARP, ASELSAN’ı sadece yurt içinde değil yurt dışında da başarıyla temsil etmektedir.

2020 yılında ilk kez bir Avrupa ülkesine yapılan ihracatla birlikte SARP’ın hizmet verdiği ülke sayısı altıya çıktı. ASELSAN, SARP ve uzaktan kumandalı silah sistemleri ailesinin diğer üyeleri ile birlikte yirmi ülkede hizmet vermeye ve bu alanda dünyanın önde gelen üç firmasından biri olmaya devam etmektedir.

SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi Özellikleri Kara platformlarında yüksek doğruluk sağlayan SARP, küçük ve orta kalibreli silahlar için geliştirilmiştir. Etkili atış gücü ile hassas keşif kabiliyetini birleştiren SARP sistemi, hafif ve düşük profilli kulesi sayesinde hem taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı hem de yerleşim alanlarında ve sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı kullanılabilir.

SARP, termal ve TV kameraları ve lazer telemetre sayesinde yüksek doğrulukta balistik çözümler üretir ve gündüz / gece koşullarında kullanılabilir. Bu özelliklerin yanı sıra atış hattı ve görüş hattı stabilizasyonu, otomatik hedef takibi ve gelişmiş balistik algoritmaları bulunan SARP, hareket halindeyken yüksek hassasiyetle atış ve yönlendirme yapabilmektedir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN, Sarp Silah Sisteminin 3000. Üretimini Kutladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör