Elon Musk, Model 3’ün bazı Üretim Sorunlarını Ele Alıyor

blank
Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Durdurdu

İçerik: Elon Musk, Model 3’ün bazı Üretim Sorunlarını Ele Alıyor

Elon Musk, Model 3’ün bazı Üretim Sorunlarını Ele Alıyor. Tesla şefi Elon Musk, Kanadalı-Amerikalı otomotiv mühendisi Sandy Munro ile yaptığı konuşmada, Model 3’ün bazı üretim sorunlarını açıkladı. Munro, Boca Chica, Teksas’taki SpaceX tesisinde bir röportaj için Musk’la oturdu ve yöneticiye neden bazı Teslaların sorun yaşarken, bazılarının bozulmamış göründüğünü sordu. Tesla başkanı, şirketin üretim sürecini çözmesinin biraz zaman aldığını ve otomobilin üretim rampası sırasında her şeyi doğru yapmanın zor olduğunu söyledi.

Hatırlarsanız Tesla, Model 3 hattındaki üretim darboğazlarını çözmede sorunlar yaşadı ve şirketin hedeflediği türden bir hacme ulaşması birkaç ay sürdü. Inside EV’lerin geçen yıl bildirdiği gibi, Model 3’ün yaşadığı sorunlardan biri boya sorunlarıydı – bazı arabalarda boya, bazı yerlerde inceliyor ve boya pulları ve kusurları vardı. Musk, bazı arabaların kuruması için yeterli zamanı olmadığını kabul etti.

Bazı Model 3’ler ayrıca, boşluklarının tutarsız boyutlara sahip olduğu panel boşluğu sorunlarından muzdaripti. Örneğin arabanın kapısının boşluğu, üstte bir milimetre genişliğinde olabilir, ancak daha sonra tabana yakın bir yerde 3 milimetreye kadar genişleyebilir. Munro daha önce, Model Y’nin arka şasisini tek bir bileşen olarak kullanmak için zaten kullanılan mega döküm tekniği kullanılarak panel boşluğu sorunlarının çözülebileceğini söylemişti. Musk, Tesla’nın Fremont fabrikasında monte edilen Model 3’ler için bunu yapmanın imkansız olduğunu, çünkü yalnızca otomobil üreticisinin yeni tesisleri mega döküm yapmak için gereken ekipmanı alacağını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Model 3’ün bazı Üretim Sorunlarını Ele Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör