Google Alışveriş Arama Sonuçları Irksal Profilleri Ortaya Çıkarttı

blank
Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

İçerik: Google Alışveriş Arama Sonuçları Irksal Profilleri Ortaya Çıkarttı

Google Alışveriş Arama Sonuçları Irksal Profilleri Ortaya Çıkarttı. Google, tüketicilerin siyahlara ait işletmeler tarafından satılan ürünleri tanımlamasını kolaylaştırmak için alışveriş arama sonuçlarını güncelledi.

Güncelleme, Black History Month ile aynı zamana denk geliyor ve Google’ın siyahlara ait işletmelerdeki arama ilgisinin geçen yıl yüzde 600 arttığını iddia etmesinden sonra geliyor. Google’ın son hamlesi, Alışveriş sekmesindeki ürün sayfalarında “Siyah sahipli” etiketini göstererek ilgiyi tatmin edecek.

Google’ın işletmeler için ırksal profillemesi çok şükür ki tercihe bağlı bir özelliktir
Irk profili, zamanlamasına rağmen kalıcı bir fikstür olacak
Kendini tanımlama özelliği isteğe bağlı olarak açılıp kapatılabilir
Doğrulanmamış kendi kendini tanımlama şüphesiz kötüye kullanıma yol açacaktır

Google’ın işletmeler için ırksal profillemesi çok şükür ki tercihe bağlı bir özelliktir
Neyse ki, işletmelerin ırksal profili Google tarafından zorlanmıyor. Şirket, Google Merchant Center üzerinden özelliği seçerek bireysel işletmelerin kendilerini Siyah’ın sahibi olarak tanımlamalarına izin veriyor.

İşletmelerin Alışveriş sekmesinde “Siyah sahipli olarak tanımlanır” olarak işaretlendiğine dikkat edilmelidir. Bu sözler önemlidir çünkü Google bu iddiaların gerçekliğini gerçekten doğrulamak için hiçbir çaba sarf etmez.

Irk profili, zamanlamasına rağmen kalıcı bir fikstür olacak
Güncelleme, geçen yıl tanıtılan benzer özelliğin bir uzantısıdır ve normal arama sonuçlarında kendi kendini tanımlayan siyahi işletmeleri vurgulamaktadır.

Yeni özellik, Kara Tarih Ayı’nda tanıtılmasına rağmen Google Alışveriş sekmesine kalıcı bir ektir.

Şu an itibariyle, yalnızca Merchant Center hesapları doğrulanmış ABD merkezli perakendeciler, kendi kendine tanımlama geçişiyle aşamalı bir şekilde güncelleniyor.

Kendini tanımlama özelliği isteğe bağlı olarak açılıp kapatılabilir
Programa katılmak, yalnızca Google Alışveriş listelerinize “Siyah sahipli olarak tanımlanır” etiketini dahil etmekle kalmaz, aynı zamanda ürünlerinizi siyahlara ait işletmeleri vurgulayan Google sayfalarında da içerir.

Özellik isteğe bağlı olarak açılıp kapatılabilir, ancak Google Alışveriş listelerinin değişikliği yansıtması zaman alacaktır.

Doğrulanmamış kendi kendini tanımlama şüphesiz kötüye kullanıma yol açacaktır
İşletmelerin kendi kendini tanımlaması, potansiyel olarak istismar girişimi başlatabilir. Siyah olmayan bireylerin çeşitlilik avantajlarından yararlanmak için böyle bir şey tanımlaması nadir değildir.

Hint asıllı Amerikalı aktris Mindy Kaling, erkek kardeşinin bir Kızılderili olarak tıp fakültesi reddini anlatan bir kitap yazması ve ardından kendini siyah olarak tanımlayarak aynı notları almaya hak kazanması üzerine utandı; böylelikle olumlu ayrımcılık yapmanın yaygın suiistimaline dikkat çekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Alışveriş Arama Sonuçları Irksal Profilleri Ortaya Çıkarttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör