Instagram, TikTok Tarzı Üzerinde Çalışıyor

blank
Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü Instagram'ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi "daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri" temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

İçerik: Instagram, TikTok Tarzı Üzerinde Çalışıyor

Instagram, TikTok Tarzı Üzerinde Çalışıyor: TechCrunch raporları, Instagram Hikayeler için yeni bir dikey beslemeyle TikTok’un tasarımının başka bir unsurunu taklit etmeye çalışabileceğini söylüyor. Dikey kaydırmalarla yukarı ve aşağı gezinmek, hikayelerin daha çok, şirketin TikTok ile daha iyi rekabet etmek için eklediği kısa biçimli video özelliği olan hikayeler gibi davranmasını sağlayacak.

Dikey hikayeler beslemesi şu anda test edilmiyor, Instagram TechCrunch’a doğruladı, ancak değişiklik kodu, Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bu ekran görüntüsü geliştiricisine göre zaten geliştiriliyor. Devam edecek pek bir şey yok, ancak Instagram’ın en azından sürekli genişleyen özelliklerine uyum sağlamayı düşündüğünü gösteriyor.

Twitter’da dolaşan söylentiler ve beta yayınlara göre Instagram yatay hikayeler üzerinde çalışıyor.

Taklit Makaraları (ki bu da TikTok’tan büyük ölçüde “esinlenmiştir”) bir anlamda Instagram’ın çeşitli yayınlarını birleştirecektir. Hikayeler dikey bir deneyim haline gelirse, yalnızca Mikrolarla değil, aynı zamanda uygulamanın orijinal özelliği olan akışı kaydırmakla da eşleşecektir. IGTV yine de biraz farklı çalışacaktı; bu videolar profillerde dikey bir ızgaraya gömülüdür ancak izlemeye başladığınızda yatay gezinme özelliğine sahiptir.

Decoder podcast’i için Instagram başkanı Adam Mosseri ile yaptığı röportajda, 2020’nin “bir sürü bahis koymak”, 2021 ise “bu taahhütleri yerine getirmek ve deneyimi basitleştirmek” hakkında olacağını söyledi. Şirket halihazırda öykülere ne tür içeriğin eklenebileceğiyle ilgili değişiklikleri test ediyor ve bu öykülerin nasıl görüntülendiğini değiştirmek, bu basitleştirme sürecinde bir sonraki adım olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, TikTok Tarzı Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör