Microsoft, Sinirsel Okuma Yapay Zekasına Erişim Sağlıyor

blank
Microsoft, Sinirsel Okuma Yapay Zekasına Erişim Sağlıyor

İçerik: Microsoft, Sinirsel Okuma Yapay Zekasına Erişim Sağlıyor

Microsoft, Sinirsel Okuma Yapay Zekasına Erişim Sağlıyor. Microsoft, geliştiricilerin özel sentetik sesler oluşturmasına olanak tanıyan Custom Neural Voice adlı bir metinden konuşmaya yapay zekaya sınırlı erişim sağlıyor. Teknoloji, Speech adlı bir Azure AI hizmetinin bir parçasıdır. Şirketler, bu teknolojiyi sesle çalışan akıllı asistanlar ve cihazlar, sohbet robotları, çevrimiçi öğrenme ve sesli kitap veya haber okuma gibi şeyler için kullanabilir. Özel Sinir Sesini kullanmadan önce erişim için başvurmaları ve Microsoft’tan onay almaları gerekecek.

Microsoft’a göre teknoloji, diğer birçok metinden konuşmaya hizmetlerinden daha doğal sesler sunabilir. Özel sesler, ses yazı tipleri oluşturmak için bir dizi ses veya fonem kullanır. Özel Sinirsel Ses, aruzun (her bir sesin tonu ve süresi) ve telaffuzun doğru olduğundan emin olmak için birden fazla sinir ağı kullanır. Bu, yapay zekanın bir oyuncunun sesini doğru bir şekilde taklit etmesine veya kulağa gerçekçi gelen sentetik bir ses kullanmasına yardımcı olur.

AT&T ve Warner Bros dahil olmak üzere birçok şirket halihazırda teknolojiyi kullanıyor. Kısa süre önce Dallas’taki AT&T Experience Store’da insanların Bugs Bunny ile etkileşime girebileceği bir sistem kurdular. Özel Sinir Sesi, artırılmış gerçeklik ve 5G’nin bir kombinasyonunu kullanan Bugs, müşterilerle gerçek zamanlı olarak sohbet edebilir ve gizli bir altın havuç bulmalarına yardımcı olmak için mağazada dolaşabilir.

Günümüzde Bugs’ı seslendiren aktör Eric Bauza, bir ses yazı tipi oluşturmak için Microsoft’un yardımıyla 2.000’den fazla satır ve cümle kaydetti. Warner Bros. ve Microsoft, karakterin kişiliğine ve çekimlerine dokunan özel bir ses yaratmak için birlikte çalıştı. Duolingo, insanların yeni dilleri öğrenmesine yardımcı olmak için ilginç karakterler oluşturmak için Özel Sinir Sesi’ni kullanırken Progressive, Flo sohbet robotu için teknolojiyi zorladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Sinirsel Okuma Yapay Zekasına Erişim Sağlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor: Yeni verilere göre, küresel olarak insanlar Aralık ayında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör