Microsoft, Uzaktan Çalışma İçin Yenilikler Getiriyor

blank
Microsoft, Uzaktan Çalışma İçin Yenilikler Getiriyor

İçerik: Microsoft, Uzaktan Çalışma İçin Yenilikler Getiriyor

Microsoft, Uzaktan Çalışma İçin Yenilikler Getiriyor: Ofise güvenli bir şekilde döndükten sonra bile evden çalışma şansınız çok yüksek ve Microsoft bu uzaktan çalışmanın daha kolay yapılabileceğini düşünüyor. Tam anlamıyla sanal bir çalışan olsanız bile, iş yerinizle bağlantı kurmanıza ve içinde büyümenize yardımcı olan bir “çalışan deneyimi platformu” olan Viva’yı tanıttı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, araçlar Microsoft 365 ve Teams ile yakından entegre olur.

Şirket intranetinde etkili bir şekilde modern ve daha zarif bir yorum. Viva Connections, bir Teams uygulamasından olağan dahili iletişimleri, toplulukları ve ilkeleri sunar. Bu arada Viva Insights, sağlık da dahil olmak üzere sizin ve şirketinizin nasıl gittiğine dair bir pencere açar – molalar ve “odaklanmış çalışma” için zaman ayırmanıza yardımcı olur (okuyun: toplantı yok). Bu, özellikle uzak bir çalışan olarak o iş / yaşam dengesini sağlamaya yardımcı olabilir. İçgörüler, Microsoft uygulamalarından ve Slack ve Zoom gibi üçüncü taraf platformlardan gelen verilerden yararlanacak.

Bilgi de önemli bir rol oynayacaktır. Viva Learning, LinkedIn Learning ve Coursera gibi hizmetlerdeki eğitim kaynaklarını ve bir şirketin kendi kurslarını bir araya getirir. Viva Topics, Microsoft 365 ve Teams’i kullanırken konuşmalar ve belgeler için ilgili bilgileri ortaya çıkaran bir “bilgi keşif” sistemi ile buna katkıda bulunur.

Viva’nın tüm parçalarının yerine oturması biraz zaman alacak. Artık Microsoft 365 ticari plan eklentisi olarak yalnızca Konular yaygın olarak kullanılabilir. Insights ve Learning şu anda sırasıyla genel ve özel önizlemelerle sınırlıdır. Bağlantılar, 2021’in ilk yarısına kadar genel önizlemede kullanılamayacak ve yılın ilerleyen dönemlerinde bir mobil uygulamaya sahip olacak.

Microsoft’un Viva’yı başlatmak için açık bir motivasyonu var. İşin dışında iş hayatının daha fazla yönünü kapsayabiliyorsa, şirketlerin Google’ın G Suite gibi alternatiflere geçmek yerine 365 ve Teams’e bağlı kalma olasılığı daha yüksek olabilir. Ancak, aynı zamanda uzaktan çalışmayla ilgili gerçek bir sorunu da ele alıyor. Şu anda, şirketler bağlantıda kalmanızı ve bilgilenmenizi sağlamak için sık sık bir dizi uygulama ve hizmete güvenmek zorunda. Microsoft daha şık, daha birleşik bir deneyim sunabilirse, işvereniniz sizi evde çalışmaya devam ettirmekten daha mutlu olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Uzaktan Çalışma İçin Yenilikler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör